Žid Ahmadinežád: Jepičí život jednoho nesmyslu

pondělí 5. říjen 2009 09:18

• Šířila se ta "senzační" zpráva jako utržená lavina. Také v českém mediálním prostředí. Nikomu nelze ovšem nic vyčítat. Prostě jedny noviny, více méně lhostejno jaké, pustily do světa zprávu formátu "bomba roku" a ostatní sdělovací prostředky to jen poctivě "opsaly". Ilustrace toho, jak funguje náš svět.  Málokdo se zabýval tím, jestli  se nás  někdo nesnaží udivit čirou pitomostí. Jak to tedy s původem  íránského prezidenta a jeho jména vlastně je?

Odpověď přináší zpravodajský server Eretz.cz, který ostatně na tuto spekulaci upozornil už 28. 1. 2009. Čerpal přitom z několika zahraničních zdrojů.


O tom, proč se mediální smršť na téma údajného Ahmadinežádova židovského původu zjevila právě nyní, s více než osmiměsíčním zpožděním, můžeme jen spekulovat. Celé to připomíná účelovou kampaň: hloupost v ní obsažená se sice nepotvrdí, ale „červíček“ v paměti konzumentů masmédií zůstane.


Ale ať je pozadí této kauzy (či spíše „kauzy“) jakékoli, nejdůležitější je pravda obsahující fakta.


Server Eretz.cz je nabízí NA TOMTO ODKAZU.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00