Dnes v noci v Las Vegas

sobota 14. listopad 2009 15:47

•  … a nejen tam. Nejprve ovšem jedna zkušební otázka, na kterou ale hned odpovím. Kolik si myslíte, že se dnes koná na naší planetě boxerských zápasů? Tedy myšleno na nejvyšší světové úrovni. Nahlédneme-li do programového rozvrhu serveru BoxRec.com se zadaným datem „Saturday 14 November 2009“, napočítáme jich bezmála šedesát.

Pořádány jsou v Argentině, Austrálii, kanadském Ontariu, několika západoevropských zemích (nejblíže k nám ve Stadthalle v rakouském Steyeru) – a na dvou místech v USA. Jedním z nich je i proslulá MGM Grand Garden Aréna v neméně proslulém Las Vegas. Zde se bude konat devět zápasů, přičemž portál Las Vegas Boxing Schedule preferuje na svých stránkách následující tři:


V kategorii Welterweight (velterová váha) duel Manny Pasquiao (Filipíny) versus Miguel Cotto (Portoriko), který je šampionem boxerské organizace WBO v této váhové skupině a bude tedy obhájcem titulu. Dále zápas Julia Césara Cháveze juniora z Mexika, syna slavného boxera J. C. Cháveze Gonzálese (nezaměňovat s extravagantním venezuelským levicovým prezidentem Chávezem) s Američanem Troyem Rowlandem – ti jsou zařazeni do kategorie Middleweight (střední váha), přižemž vítěz se stane šampionem organizace WBC pro Latinskou Ameriku, a konečně boj dalšího borce z Portorika, Daniela Santose, v kategorii Super welteweight s Yurim Foremanem, Izraelcem působícím ve Spojených státech. Z toho měření sil vzejde nový šampion Světové boxerské asociace WBA. A to je důvod, proč dnes v noci budou do boxerského Las Vegas více než kdy jindy upřeny zraky izraelských fanoušků.


YURI FOREMAN


Metr osmdesát vysoký Foreman se narodil 5. srpna 1980 v Bělorusku, V deseti letech se s rodiči odstěhoval do Izraele, kde jako amatérský boxer vyhrál třikrát národní titul.


Profesionálem je od roku 2002. V aktuálním žebříčku World Boxing Association v supervelterové váze je na druhém místě. Drží úctyhodný rekord v neporazitelnosti: pochlubit se může 27 vyhranými zápasy v řadě, z toho osmkrát zdolal soupeře k.o.


Přestože jeho protivník Santos je favoritem zápasu (skóre má ještě lepší: z 37 zápasu  dvaatřicet vítězství, přičemž soupeře zdolal k.o. 23krát), přijímá Foreman nadcházející měření sil jako životní výzvu. Pokud by byl v Nevadě úspěšný, zapsal by se do boxerských tabulek jako druhý izraelský mistr světa. Před ním stanul na trůnu šampionů v kategorii Junior welterweight izraelský Arab Johar Abu Lashin. Titul vybojoval v únoru 1997 na turnaji pořádaném boxerskou organizací IBO.


Silnější motivaci si sotva lze představit.AKTUALIZACE PO ZÁPASE


Yuri Foreman splnil očekávání svých příznivců, Santose porazil na body ve 12 kolech a stal se novým mistrem světa v superwelterové váze. Jak již naznačeno výše, malý stát Izrael může uvést do své národní dvorany sportovní slávy druhého mezinárodního boxerského šampiona.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00