Co možná nevíte: Na Národním stadionu padlo osm gólů

neděle 22. listopad 2009 13:21

Itaj Shechter - v akci na stadionu v Ramat Ganu v sobotu 21. 11. 2009

•  Tráva je zelená, míč kulatý a fotbal – to je hra. Říká se, že nemá logiku (ale není to tak docela pravda). Má však nespočet alternativ (jako vše v pohybu). Vezměme třeba osm gólů. Mohou padnout v rámci jednoho kola v osmi zápasech (jedna krajní možnost), anebo v utkání jediném (druhá krajní možnost). Dojde-li k této druhé variantě - další možnosti, jež jsou mezi oběma extrémy, nechme stranou -,  může to znamenat nový záznam v ligové statistice rekordů. Přesně to se stalo včera (21. 11. 2009) večer.

Nikoli ovšem u nás, ale v Izraeli.

Zápas 10. kola tamní nejvyšší fotbalové soutěže mezi Hapoelem Tel Aviv a Hapoelem Petach Tikva takovýto záznam přinesl. V utkání hraném na Národním stadionu v Ramat Ganu padl dosud nejvyšší počet gólů – celkem osm. V poměru 7:1 ve prospěch Tel Avivu.

Domácí celek zvítězil v prvním poločase 3:0, přičemž hvězdou prvních pětačtyřiceti minut byl díky hatriku Itaj Šechter. Brankáře hostů překonal poprvé v třetí minutě, druhý gól přidal o půl hodiny později a třetí ve 42. minutě.

Po přestávce pokračovala spanilá jízda Tel Avivu dalšími čtyřmi úspěchy. Podíleli se na nich Dajan (67. minuta), Lala (70.), Zahavi (81.) a Vermouth (87.). Čestný úspěch Petach Tikvy zaznamenal v 79. minutě Zahavi.