Co možná nevíte: Na Národním stadionu padlo osm gólů

neděle 22. listopad 2009 13:21

Itaj Shechter - v akci na stadionu v Ramat Ganu v sobotu 21. 11. 2009
Foto: Jerusalem Post

•  Tráva je zelená, míč kulatý a fotbal – to je hra. Říká se, že nemá logiku (ale není to tak docela pravda). Má však nespočet alternativ (jako vše v pohybu). Vezměme třeba osm gólů. Mohou padnout v rámci jednoho kola v osmi zápasech (jedna krajní možnost), anebo v utkání jediném (druhá krajní možnost). Dojde-li k této druhé variantě - další možnosti, jež jsou mezi oběma extrémy, nechme stranou -,  může to znamenat nový záznam v ligové statistice rekordů. Přesně to se stalo včera (21. 11. 2009) večer.

Nikoli ovšem u nás, ale v Izraeli.


Zápas 10. kola tamní nejvyšší fotbalové soutěže mezi Hapoelem Tel Aviv a Hapoelem Petach Tikva takovýto záznam přinesl. V utkání hraném na Národním stadionu v Ramat Ganu padl dosud nejvyšší počet gólů – celkem osm. V poměru 7:1 ve prospěch Tel Avivu.


Domácí celek zvítězil v prvním poločase 3:0, přičemž hvězdou prvních pětačtyřiceti minut byl díky hatriku Itaj Šechter. Brankáře hostů překonal poprvé v třetí minutě, druhý gól přidal o půl hodiny později a třetí ve 42. minutě.


Po přestávce pokračovala spanilá jízda Tel Avivu dalšími čtyřmi úspěchy. Podíleli se na nich Dajan (67. minuta), Lala (70.), Zahavi (81.) a Vermouth (87.). Čestný úspěch Petach Tikvy zaznamenal v 79. minutě Zahavi.


KDO JE ITAJ SCHECHTER


Ročník 1987, fotbalový útočník, začínal jako mládežník v Hapoelu Haifa (1996-2001), pak byl jeho působištěm nazaretský Hapoel, kde také přešel mezi seniory. Po sezoně 2005/2006 přestoupil z Nazaretu do klubu Maccabi Netanya. V červenci 2009 byl prodán do Hapoelu Tel Aviv. Od roku 2009 je také členem kádru izraelské reprezentace.


Není vyloučeno, že o něm v budoucnosti ještě uslyšíme. Třeba jako o izraelském krajánkovi v některém z prestižních evropských fotbalových klubů.Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00