Pár adventních fotek. Z mobilu

středa 2. prosinec 2009 00:34

•  Občas člověk udělá tu chybu, že si nevezme fotoaparát s poukazem na to, že má přece mobil. Tak proč se tahat s oběma přístroji.  Den po první adventní neděli jsme se vydali se ženou a bezmála tříletým vnoučkem na cílenou procházku. Směr: vánoční trhy v Karlových Varech.

 

Bylo něco po čtvrté odpolední, zakrátko se začalo stmívat – a fotoaparát zůstal doma. Škoda, protože tentokrát, po mnoha letech, jsme byli s trhy – zejména jejich atmosférou, spokojeni. Jistě, ve srovnání s Prahou, kam se chystáme za dva dny, jsou víc než komorní. Ale i to má svoje kouzlo.


Ve Varech příjemně překvapila jedna inovace. Stánky jsou nejen na prostranství před hlavní poštou, ale nově také u fontány před Alžbětinými lázněmi. Dobrý nápad, zaslouží pochvalu.


Stejně jako stánek se sušenými klobásami, prvotřídní francouzskou delikatesou . Kdosi z Čechů (to není ve Varech tak samozřejmé: u stánků se vyskytovalo obvyklé množství Rusů a pár německých turistů) prohlásil, že o této pochutině místní lidé nejspíš nevědí. Opáčil jsem, že to není tak docela pravda. Tuto lahůdku musí znát přece každý, kdo jezdil na dovolenou do Katalánska. Prodávala se i ve varské Hypernově (než ji na podzim zavřeli). Ano, je to onen pověstný fuet.


K tomu dobrý ročník caberbet savignonu, nakrájený hermelín a … ale to musíte vyzkoušet sami.


Ocenění zaslouží i stánek s nápoji. Opět něco nového – zde nikoli klasický vánoční punč, upřímně řečeno nic moc, ale karibský nebo brazilský. Stejně tak exotický jako excelentní.


Závěr patřil haluškám. Se zelím a klobásou. Čerstvé, lahodné, jako stvořené k ukojení potřeb mlsného jazyka. Nemít povinnosti v hlavním městě, s radostí bychom se ke karlovarským stánkům vrátili. Ale do vánoc příležitost jistě ještě bude.


Teď se ale těšíme na Staromák. Možná se tam s některými z vás potkáme – a ani o tom nebudeme vědět.


Tak příjemné prožití adventních dnů, ať už je budete trávit kdekoli. Lhostejno, zda s pohárem punče, svařeného vína či staročeské medoviny.

 

 

FOTO Z MOBILU

 

LN-BB-kvadv01.jpg

... stánky u fontány před Alžbětinými lázněmi

 

LN-BB-kvadv02.jpg

... pohled od fontány k hlavní poště,  tradičnímu místu karlovarského vánočního stromu

 

LN-BB-kvadv03.jpg

... u paty vánočního stromu září na adventním věnci 1. svíce

 

LN-BB-kvadv04.jpg

... světelná atmosféra po setmění

 

●● 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00