Email od Victorie: Rodí se Institut E. Kennedyho

čtvrtek 7. leden 2010 13:02

Edward a Victoria Kennedyovi
Architectural Digest/B. Katz

•   Našel dnes ráno v emailové poště zajímavý dopis. Píše mi Victoria R. Kennedyová, vdova po loni zemřelém senátoru Edwardu Kennedym. Úvodem svého emailu uvádí: „Lubomir, my husband´s work will never be forgotten.“ Práce mého manžela nebude nikdy zapomenuta.

 

Nejsou to pouhá slova. Je to předzvěst velkého činu. Paní Kennedyová mi sdělila, jakou bude mít podobu. Vznikne Institut Edwarda M. Kennedy pro Senát Spojených států. Půjde o vzdělávací ústav, který se bude nacházet v areálu University of Massachusetts v Bostonu, nedaleko Knihovny Johna F. Kennedyho. Všechny tři instituce budou úzce spolupracovat.

 

Institut bude poskytovat prostor pro studium a doplnění vzdělání nejen studentům, učitelům, novým senátorům a zaměstnancům Senátu, ale také široké veřejnosti. Ve svých programech bude čerpat z bohaté Kennedyho zákonodárné činnosti.

 

Vybudovat „kamennou“ instituci je o něco složitější než její internetovou jmenovkyni. Nový Kennedyho institut proto už svůj webový prostor obsadil (třebaže v době, kdy tento článek vznikal, tedy 7. 1. 2009 po poledni, ještě neměl samostatný odkaz v anglické Wikipedii, což je ale zřejmě jen otázka času). Máte-li zájem seznámit se s jeho stránkami,  klikněte na tento on-line odkaz:

 

INSTITUT E. M. KENNEDYHO

 

 

 

Nalijme si čistého vína

 

Už když jsem o E. Kennedym psal na blogu Pohledy a postřehy v souvislosti s jeho nemocí a úmrtím, bylo to 27. 8. 2009, uvedl jsem, že sympatizuji s rodinou Kennedyů nikoli pro jejich politické postoje, ale z hlediska čistě lidského – jako s jednou z ikon Amerického snu. Týkalo se to jak bratrů Johna a Roberta, tak i Edwarda. Politicky jsem byl vždy příznivcem republikánů, zejména jejich neokonzervativní politiky představované osobnostmi jako Reagan, Bush, Rumsfeld či Cheney. Proto prostřednictvím odkazu uvedeného níže nabízím pohled na E. Kennedyho očima předního českého konzervativního publicisty Romana Jocha, jehož kritický příspěvek byl uveřejněn 2. 9. 2009 na severu iHned.cz. Přiznávám: s obsahem Jochova textu se vnitřně ztotožňuji. To mi ovšem nebrání vyjadřovat navenek - znovu opakuji: z lidského hlediska – rodině Kennedyů své sympatie. Pro lepší pochopení: Kdybych byl občanem USA, stál bych o jejich přátelství, ale nikdy bych je nevolil.

 

TEXT ČLÁNKU ROMANA JOCHA

 

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00