Počítač tablet nebo dávkovač léků?

čtvrtek 7. leden 2010 23:42

•    Jak tak našinec surfuje českým internetem, narazí na spoustu zajímavostí. A také na pozoruhodné titulky webových článků.  

 

Třeba 7. ledna na Seznamu.cz. V přehledu zpráv pod hlavičkou Novinky.cz jsme se mohli dočíst: Microsoft předběhl Apple a předvedl nový počítač tablet.

 

Znalci computerových produktů samozřejmě vědí, o co se jedná.

 

Jenomže na webových stránkách si čtou také naprostí laici, kteří výše uvedený titulek mohou chápat jinak. Prostě si mohou myslet, že Microsoft přišel na trh s novým zařízením, které dokáže lépe než ta stávající dávkovat prášky (počítat tablety). Není to tak úplně k bujarému smíchu, neboť taková technologie, jistěže computerová, by se dala využít ve firmách vyrábějících medikamenty. Pomocí počítače tablet by se mohl zvýšit technologický výkon rychlejším dávkováním léků do jednotlivých balení.

 

Zkusme si to přestavit. Nic nevíme o žádném Tabletu PC (notebooku s dotykovým displejem) a přečteme si nadpis o počítači tablet. Co nás napadne? Že článek pojednává o dávkovači léků nebo o laptopu typu tablet?

 

Přitom stačilo málo. Napsat, že Microsoft předběhl konkurenci a představil dotykový notebook typu Tablet PC. Nebo nějak podobně.

 

A nikdo by nebyl uveden v omyl, že se snad jedná o nový dávkovač pro Zentivu. Protože v dnešním komplikovaném a přetechnizovaném světě na maličkostech záleží. A ne že ne.

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00