Haiti: Jeden z okamžiků životního štěstí (v sutinách neštěstí)

středa 27. leden 2010 15:45

• Čas od času dostávám přehled videklipů, které umisťuje na YouTube izraelská armáda (IDF). Také dnes (27. 1. 2010) jsem ve svém gmailu našel  další  takový balíček.  S jedním videomateriálem bych vás chtěl nyní seznámit.

 

Mezi zeměmi, které poskytují Haiťanům pomoc v jejich nezměrné tragédii, je také Izrael. Jeho armádní záchranáři, kteří mají zkušenosti s poskytováním pomoci obětem teroristických útoků, mají ve světě dobré jméno a jsou na místech zdevastovaných otřesy půdy vždy vítáni.

 

Na následující sekvenci je zobrazena záchrana haitského muže, který byl pod troskami uvězněn deset dní. Ve světle obrovského počtu obětí se  zdánlivě jedná o kapku v moři. Jsem si ale jist, že každý  život stojí za úsilí záchranářů  a že z trosek vysvobozený muž bude do smrti vděčný, že právě on byl jednou z oněch „kapek v moři“.

 

Ostatně zkusme si na jeho místě představit sebe …

 

(P.S. pro případné diskutující: Tento příspěvek nemá za cíl snižovat hodnotu pomoci a práci záchranářů z jiných zemí.)

 


 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00