NBA: Hvězdný víkend 2010

čtvrtek 11. únor 2010 23:45

• Vrcholným basketbalovým podnikem druhého únorového víkendu 2010 bude exhibiční utkání nejlepších hráčů NBA. K vzájemnému měření sil. Známému jako All Star Game, proti sobě nastoupí výběr Západní a Východní konference. Zápas se uskuteční na Cowboys Stadium v texaském Arlingtonu, domovské aréně týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys.

Utkání hvězd je součástí únorového podniku NBA All Star Weekend, který je každoroční pravidelnou exhibiční přestávkou v sezoně NBA. Hvězdný víkend kromě zápasu All Star Game nabízí bohatý basketbalový program. Mimo jiné Rookie Challenge, utkání nováčků hrajících NBA první sezonu proti druhoročákům, a několik dovednostních soutěží.

 

 

ALL STAR GAME:

HRÁČI VÝCHODNÍ KONFERENCE

 

Základní sestava:

 

  • Allen Iversoon - hraje za tým … Philadelphia 76ers

  • Dwyane Wade … Miami Heat

  • Le Brun James … Cleveland Cavaliers

  • Kevin Garnett … Boston Celtics

  • Dwight Howard … Orlando Magic

 

Náhradníci: J. Johnson – Atlanta Hawks/R. Rondo – Boston Celtics/D. Rose – Chicago Bulls/P. Pierre – Boston Celtics/G. Wallace – Charlotte Bobcasts/Ch. Bosh – Toronto Raptors/Al Garford (Dominikánská rep.)- Atlanta Hawks.

 

Hlavním trenérem týmu hvězd Východní konference je Stan Van Gundy – klub Orlando Magic.


ALL STAR GAME:

HRÁČI ZÁPADNÍ KONFERENCE

 

Základní sestava:

 

  • Steve Nash (Kanada) … Phoenix Suns

  • Kobe Briant … LA Lakers

  • Carmelo Anthony … Denver Nuggets

  • Tim Duncan (Americké Panenské ostrovy) … San Antonio Spurs

  • Amar´e Stoudemire … Phoenix Suns

 

Náhradníci: Ch. Billups – Denver Nuggets/D. Williams – Utah Jazz/K. Durant – Oklahoma City Thunder/D. Nowitzki (Německo) – Dallas Mavericks/Z. Randoplh – Memphis Grizzlies/P. Gasol (Španělsko) – LA Lakers/Ch. Kaman (Německo)/LA Clippers.

 

Hlavním trenérem týmu hvězd Západní konference je George Karl – klub Denver Nuggets.

 

LIVE PŘENOS

Zápas All Star Game 2010 vysílá v ČR televizní stanice Nova Sport v noci z neděle (14. 2.) na pondělí ve 2 hodiny ráno.

 

 

IZRAELSKÁ PREMIÉRA

 

Poprvé v historii exhibice All Star Weekend se některých soutěží zúčastní také Omri Casspi – první izraelský basketbalista, který byl v roce 2009 draftován a následně začal hrát v NBA, konkrétně v kalifornském týmu Sacramento Kings.

 

Casspi nastoupí do týmu nováčků NBA, který změří síly s hráči působícími v NBA druhým rokem. Mimo to se představí v soutěži H-O-R-S-E Competition, o níž přináším základní informace zde:

 

Jedná se o soutěž tří sportovců, která v sobě zahrnuje jak prezentaci basketbalové techniky, tak svého druhu show. Jeden hráč střílí na koš z různých pozic a různými způsoby (zakázáno je pouze smečování do koše) a další dva mají 24 sekund na to, aby ho co nejvěrněji napodobili. Pokud rozhodčí usoudí, že se to některému basketbalistovi nepodařilo soupeře napodobit, je mu přiřazeno první písmeno slova HORSE. Při dalším neúspěšném pokusu druhé, třetí … až páté. Kdo první obdrží všech pět písmen, vypadává. Stejným způsobem pokračují oba zbývající hráči. Vítězem se tudíž stane ten, kdo má méně než pět „trestných“ písmen slova HORSE.

 

Historicky první titul šampióna soutěže H-O-R-S-E Competition získal v roce 2009 Kevin Durant z klubu Oklahoma City Thunder. Během letošního All Star víkendu bude své prvenství obhajovat. Jeho soupeři budou Rajon Rondo z Bostonu Celtics a izraelský basketbalista Omri Casspi z celku Sacramento Kings.

 

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00