Hlavu vzhůru: Dočkali jsme se ! (Aktualizováno)

středa 21. duben 2010 12:15

• Stále čekáme, kdy se na obloze objeví první kondensační pruhy za  motory dopravních letadel, ale pořád  marně.

V letových hladinách, v nichž se obvykle pohybují dálková letadla, je nad naším bydlištěm zatím stále mrtvo. Za půl hodiny bude  poledne 21. dubna. Zatím jediný stroj, který jsme mohli asi před hodinou pozorovat, bylo výletní letadlo s reklamním poutačem (viz obr. 1)


Vysoko nad ním má ovšem obloha stále takovou podobu, jakou dobře znali naši předci v dobách, kdy ještě neexistovala proudová letadla.


Tak si ji vychutnáváme, protože zřejmě nebude dlouho trvat a nebe znovu zpestří bílé kresby.


V 11:43 se objevuje první vlaštovka. Letoun mířící na severozápad Německa ovšem nebyl tak vysoko, aby za sebou zanechal bílou stopu. Navíc, než jsem zapnut fotoaparát, zmizel v mracích. V nevyhlášené soutěži o premiérový úlovek po ukončení letového klidu prohrávám 0:1.


O devět minut později jsem skóre vyrovnal. „Je tam,“ zajásal jsem. Krátce před tím studený vítr vanoucí od Krušných hor oblohu na chvíli vyčistil. Stačilo přizoomovat a stisknout spoušť. Čtyřmotorový stříbrný pták mířil přímo na západ a za sebou zanechal bílý pozdrav (obr. 2).

Jako přezdvěst toho, že se situace snad vrací k normálu. Tedy – nebudou-li islandské sopky jiného názoru.

Mimochodem, měl jsem zase jednou štěstí.  Za pár minut rozprostřela obloha šedivou oponu... (obr. 3)

 

FOTO

LN-BB-plane03.jpg

... 1/

 

LN-BB-plane04.jpg

... 2/

 

LN-BB-plane05.jpg

... 3/

 


 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00