Už zase létá

neděle 20. červen 2010 16:34

•  Patnáctého června jsem na svém blogu Pohledy a postřehy psal o havárii vrtulníku, který skončil na střeše školní budovy. Abych byl přesný, psal jsem o havářili modelu vrtulníku. Vzhledem k tomu, že se zřítil střemhlav z výšky dobrých … jestli ne víc, dopadl ještě dobře. Tedy lépe než jeho majitel očekával (tím majitelem nejsem já; moje role je pouze fotodokumentaristická).

Práce na opravě stroje trvala šest hodin.

 

Pak přišla ke slovu další vzdušná show. „Letecký den“ připadl na sobotu 19. června. Zatímco v Praze delegáti kongresu ODS řešili věci politické a Slováci v Jižní Africe se kochali nadějí, že v neděli porazí Paraguay a odčiní tak prokletí z více než supoersmolné plichty, která je postihla v zápase s Novým Zélandem (jak to dopadlo, víme), náš rodinný tým se zabýval záležitostmi aerodynamickými.

 

I když – ne pouze jimi.

 

Slavili jsme ten den několikeré narozeniny, kromě šampaňského se pilo australské červené (odrůda Shiraz Cabernet z jihovýchodních vinic kontinetu – to je moje parketa) a také metaxa (proti gustu žádný dišputát), podávalo se grilované maso včetně vepřové panenky (čímž odpovídám na dotaz jednoho z návštěvníků mého blogu, zdali vezmu do úst sousto z tohoto zvířete) – a zlatým hřebem programu byl vrtulníkový roj nad místním tréninkovým hřištěm.

 

Všechny nás zajímalo především to, jak si povede havarovaný model po opravě. A protože platí, že zhusta je lepší jednou vidět než třikrát slyšet nebo číst, zde jsou místo odpovědi autentické záběry.

 

 

LN-BB-heli01.jpg

... opravený stroj před startem

 

LN-BB-heli02.jpg

... nad korunami stromů

 

LN-BB-heli03.jpg

... a nad našimi  hlavami

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00