Kanada: Krajané volili miss (konečné výsledky)

pátek 25. červen 2010 11:55

• Soutěž o nejkrásnější dívku si podmanila i krajanskou komunitu v Kanadě. A protože tam se tak striktně nerozlišují na Čechy a Slováky, bylo historicky první klání o královnu krásy vyhlášeno pro slečny obou národností.

Soutěž měla dvě hlavní části. Veřejnost mohla hlasovat prostřednictvím internetu – a z této volby vzešla Miss Community 2010.

 

Vlastní výběr Miss Czech and Slovak Canada se uskutečnil v neděli 20. června. Galavečer hostil Convention Centre ve městě Mississauga ležícím v regionu Velkého Toronta na břehu Ontarijského jezera. Nejkrásnější dívky vybírala odborná porota, v níž nechyběli Česká Miss 2005 Kateřina Smejkalová, Miss Universe Slovakia 2005 Michaela Drenčková, módní návrhářka Beata Rajská, světoznámý fotograf Juri Dojč nebo generální konzul ČR v Torontu Richard Krpač.

 

Slavnostní program, který moderoval Marek Adamec ze slovenského rádia G3, sestával z osobnostního kola, talentové show, promenády v plavkách a módní přehlídky.

 

A jaké ceny na vítězky čekaly?

Královna krásy získala kromě jiného roční leasing osobního vozu a večerní róbu od Beaty Rajské. Spolu s první a druhou vicemiss prožije týdenní dovolenou na atlantickém pořeží USA, jehož součástí bude výprava na žraloky.

 

 

VÝSLEDKY

Internetové hlasování – Miss Community

 

Na prvních třech místech se umístily blondýny, všechny z Ontaria, dvě Slovensky a jedna Češka.

 

A zde jsou výsledky Top 3:

 

Miss Community 2010 je Adriana Šitina

 

Ročník 1986, Slovenka z Bratislavy, nyní žije v Maple, což je předměstí Vaughanu v oblasti Velkého Toronta. Zajímá se o právo a v budoucnu by chtěla být policejním důstojníkem. K jejím zájmům patří cestování, poznávání jiných kultur, miluje suši a tradiční slovenskou kuchyni. Poslouchá hudbu bez rozdílu žánrů, sama sebe charakterizuje jako ženu ambiciózní, pracovitou a plnou života. Ráda tancuje, sportuje a „sranduje“.

 

Motto první miss české a slovenské krajanské komunity (volně přeloženo):

 

Když si myslíte, že můžete, tak můžete. Když si myslíte, že nemůžete, máte bohužel pravdu.“

 

 

 

Druhé místo: Michaela Matoušková

 

Češka, rodačka z Pardubic (*1989), v šesti letech se s rodiči odstěhovala do ontarijského Londýna, kde žije dosud. Loni dokončila studium na Fanshawe College ve svém bydlišti, pokračovat v osobním vzdělávacím programu plánuje v blízké budoucnosti. Nyní je zaměstnána v advokátní kanceláři SmithValeriote Law Firm sídlící v ontarijském Guelphu. Miluje cestování a čas prožitý s rodinou a přáteli.

 

 

Třetí místo: Katie Hrycunová

 

Druhá nejúspěšnější Slovenka v premiérovém ročníku internetové verze  soutěže, narozena 1985, žije v Simcoe poblíž severního břehu jezera Erie. Profesně je zainteresována nejvíce v charitě (The Willow Foundation nebo organizace CharterAbility, která pořádá pro seniory a tělesně postižené výletní plavby lodí – zde působí jako kapitánka). Její hobby: četba, akce v krajanské komunitě, rodina, přátelé a také všechny druhy vodních sportů. Váží se slovenských tradic.

 

 

Miss Czech and Slovak Canada 2010

 

Královnou krásy české a slovenské komunity v Kanadě se stala ADRIÁNA KAMENICKÁ

 

Slovenka, rodačka z Popradu (* 1989), žije v Ajaxu, kde na University of Toronto studuje třetím rokem medicínu – neurologii a duševní zdraví. Do Kanady přišla před čtyřmi roky. K jejím zálibám patří především sport, gymnastika, basketbal, plavání a v poslední době nejvíce univerzitní volejbal. Mimoto ráda tancuje a miluje rozmanité kuchyně.

 

Její osobní slogan:

 

Dej každému dni všechno, co můžeš.“

 

 

První vicemiss české a slovenské komunity v Kanadě je Kristýna Kottová

 

Češka pocházející z Toronta (*1989), kde na University of Toronto studuje anglickou historii a literaturu. Jejím přáním je stát se učitelkou.

 

Má ráda cestování a všechny druhy umění – tanec, modeling, hudbu i malířství. Preferuje českou kuchyni, zejména domácí stravu.

 

 

Druhou vicemiss české a slovenské komunity v Kanadě je Adriana Šitina

 

O ní informujeme výše.

 

 

 

Zvláštní cena

 

Miss Sympatie … Adriána Kamenická

 

Češi a Slováci v Kanadě doufají, že volba královny krásy, organizovaná agenturou CANADA.SK Entertainment, se stane novou krajanskou tradicí. Uvidíme napřesrok.

 

Fotopříloha

Fotokredit pro všechny fotografie CANADA.SK Entertainment, Inc.

 

LN-BB-misscanada04a.jpg

... ADRIÁNA  KAMENICKÁ/Miss Czech and Slovak Canada a Miss Sympatie

 

LN-BB-misscanada05a.jpg

... KRISTÝNA KOTTOVÁ/1. vicemiss

 

LN-BB-misscanada01a.jpg

... ADRIANA ŠITINA/2. vicemiss a Miss Community

 

LN-BB-misscanada02a.jpg

... MICHAELA MATOUŠKOVÁ/2. místo v internetovém hlasování

 

LN-BB-misscanada03a.jpg

...KATIE HRYCUNOVÁ/3. místo v internetovém hlasování

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00