Windsurfing: ME 2010

pátek 9. červenec 2010 23:25

•  Sopoty na severu Polska, známé především hudebním festivalem a nejdelším dřevěným molem na Starém kontinetu, hostily od 2. do 9. července 2010 mistrovství Evropy ve windsurfingu (třída RS:X). Jak říkají jeho vyznavači, nejde jen o sport, ale o něco víc: je to životní styl.

A k dobrému životnímu stylu také patří být informován. Třeba o tom, jak dopadl zmíněný sopotský šampionát.

 

 

Začněme ženami.

 

Prvenství patří Španělce Marině Alabauové, která obhájila  titul z loňského mistrovství Evropy v Izraeli, jak jsem minulý rok na tomto blogu referoval (odkaz viz níže).   V Sopotech porazila Lauru Linaresovou z Itálie;  ta za sebou nechala domáci surfařku Zofiu Noceti-Klepackovou, maminku teprve čtyřměsíčního miminka. Poměr skóre všech tří závodnic je 56 – 60 – 63.

 

Mužský závod vyhrál Šahar Cubari.  Ani toto jméno není čtenářům blogu Pohledy a postřehy neznámé. Psal jsem o něm už loni, když vyhrál stejný šampionát ve vodách středomořského Tel Avivu. Izraelský olympionik - byl třetí na letních hrách 2008 v kontinentální Číně - tak obhájil titul evropského mistra se skvělým skóre 27. Stříbrný skončil Byron Kokkalanis z Řecka (skóre 32) a na třetí příčce o bod hůře stejně jako v ženách domácí reprezentant – Piotr Myszka.

 

Evropský šampionát je tedy za námi  a my se už nyní můžeme těšit na šampionát světový. Konat se bude relativně nedaleko. Od 26. srpna 2010 v dánském Kerteminde.

 

 

Foto ze Sopot

 

LN-BB-sopoty01a.jpg

 

... Marina přijímá zlatou medaili. Vlevo s dítětem bronzová Zofia, vpravo Laura

 

 

LN-BB-sopoty02a.jpg

 

... zleva bronzový Polák Myszka, mistr Evropy Cubari z Izraele a stříbrný Řek Kokkalanis

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00