Kam se poděla nejlepší izraelská tenistka?

středa 21. červenec 2010 10:02

•  Kdo sleduje trochu víc než jen povrchně dění na nejvyšší úrovní ženského profesionálního tenisu, jistě zaznamenal, že Šahar Peerová se po grandslamovém Wimbledonu, kde se jí příliš nedařilo, neobjevila do tohoto týdne na žádném turnaji pořádaném asociací WTA. Jsou za tím nějaké problémy?

Vojenskou službu má za sebou (však to také byl jeden z hlavních „argumentů“ antiizraelských „mírových“ aktivistů během jejich protestů na letošním turnaji v novozélandském Aucklandu), že by se tedy vdala? Nebo je snad zraněná?

 

Naštěstí nikoli. Šahar pobývá v současné době v Los Angeles, kde se připravuje na nadcházející severoamerickou sérii turnajů hraných na tvrdém povrchu. Jde o šest podniků, pět amerických a jeden kanadský, z nichž první začíná už příští týden v kalifornském Stanfordu. Velká tenisová show vyvrcholí na přelomu července a srpna posledním grandslamem sezony - newyorským US Open.

 

Pro informaci „na jednom místě“ je připraven následující přehled turnajů hraných v Severní Americe na tvrdém povrchu od 26. 7. 2010:

 

26/07

Stanford, Kalifornie

 

02/08

San Diego, Kalifornie

 

09/08

Cincinnati, Ohio

 

16/08

Montreal, Kanada

 

23/08

New Heaven, Connecticut

 

30/08

US Open, New York

 

 

Šahar Peerová je sice v pohodě, nicméně jednu záležitost bude muset přece jenom vyřešit. V těchto dnech jsme se dozvěděli, že ji opouští trenér Pablo Giacopelli. Naštěstí nikoli pro názorové neshody, ale v dobrém. Pablo nedávno své izraelské svěřence oznámil, že nadále nebude moci plnit funkci trenéra z ryze osobních důvodů. A protože ve světě propleteném médii se nic neutají, není tajemství, že se za oněmi privátními důvody je nedávná Giacopelliho svatba.

 

Šahar mu z LA poděkovala za jeho práci a úspěšné i zábavné období. Měla proč. Pod jeho vedením, od listopadu 2008, dosáhla řady vynikajících výsledků, které vyústily v její dosud nejlepší umístění na žebříčku WTA. Letos sedmého června stanula na pozicí 14. nejlepší hráčky světa ve dvouhře (aktuálně je šestnáctá).

 

Šahar tedy hledá nejen nejlepší formu pro nadcházející "tvrdou" severoamerickou sérii, ale i nového trenéra.

 

Kromě tenisových úspěchů se může Šahar pochlubit také jedním prestižním společenským oceněním. 12. 7. 2010 se na jejích oficiálních internetových stránkách objevila informace, že izraelská organizace sdružující tiskové mluvčí a pracovníky působící v Public Relations (Israel Organisation of Public Relations and Spokenpeople) ji udělila za loňský rok mediální cenu Žena roku (Women of the Year in Press in 2009). Za šíření dobrého jména a pozitivního obrazu Izraele po celém světě.

 

Ostatně o totéž usiluje i autor blogu Pohledy a postřehy (třebaže nikoli v celosvětovém měřítku, ale pouze v českém webovém prostoru a samozřejmě bez nároku na jakékoli ocenění – uvádím pouze pro to, abych poskytl inspiraci tuzemským i krajanským webovým diskutérům).

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00