Stephen Harper: Nový pohled

sobota 9. říjen 2010 01:30

•   Už to není, co to bývalo. Nejen mnozí z nás, ale také VIP z politického Olympu jsou nuceni obohatit  svůj osobní arzenál  o předměte navíc. O brýle.

Dnes v noci jsem si udělal čas a zasurfoval na webu kanadského premiéra. Že se jmenuje Stephen Harper, ví snad každý český návštěvník internetu (včetně těch, kdo mě za tento příspěvek v diskusi označí za pitomce zaobírajícího se ptákovinami). Ale že se zásadním způsobem změnila jeho image - I am sorry, ale po mém soudu k horšímu - , to v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zase tak známé není.

 

Málo platné. Kanada nejsou Státy a Harper není Obama, u něhož by informace o takovéto změně pronikla do českých domácností stejně rychle jako novinky z intimního života Lucie Bílé. Proto je tu blog Pohledy a postřehy, aby čeští internetoví konzumenti „věděli víc“.

 

Od nynějška, přesněji od letošního jara si zvykáme na to, že další světový politik je obrýlen. Pane premiére Harpere, vítejte v klubu.

 

Kdy k této změně došlo? Dle mého pozorování se chléb začal lámat někdy v květnu 2010. Byl to nejen lásky čas, ale také měsíc, kdy Mr. Harper optiku na dálku ještě používal i nepoužíval (viz foto níže převzaté z internetových stránek jeho úřadu).

 

Od té doby je s postupujícím časem viděn v brýlích  stále častěji. Nám, komu není Kanada úplně šuma fuk nezbývá, než vzít to na vědomí.

 

 

Doplňující fota

 

Harper-glass02a.jpg

... 31. 5. 2010. Takto jsme znali Stephena Harpera (vpravo) dlouhá léta. Ať už jako premiéra, nebo lídra opozice. Na snímku v Ottawě s izraelským ministerským předsedou Netanjahuem.

 

 

Harper-glass01a.jpg

... ovšem už 20. téhož měsíce byl viděn v brýlích.  Zde s americkou zpěvačkou Taylor Swiftovou před jejím ottawským vystoupením.  Pohled, který bude napříště nedílnou součástí image nynějšího šéfa kanadské konzervativní vlády.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00