K obrácení Lauren Boothové

úterý 26. říjen 2010 13:44

•  Lauren Bothová, dočítám se při obědě na obrazovce monitoru, prý konvertovala. Servery neuvádějí, jakého byla dosud vyznání, ale to není podstatné. Zřejmě křesťanka, víry nejspíš anglikánské. Mnohem důležitější, mediálně hodně výživné je, že se rozhodla stát muslimkou.

Senzace? Nebyla by, kdyby Boothová nepatřila mezi blízké příbuzné bývalého britského premiéra Tonyho  Blaira. Jako nevlastní sestra jeho maželky přitahuje pozornost podobně jako silný elektromagnet kovové piliny.

 

Co je na tom tak zajímavého? Kromě toho, že je Tonyho švagrovou vlastně nic. Není první, ani poslední. Obrácení z jednoho náboženství na jiné je v první řadě privátní věcí každého jednotlivce – tedy mělo by tomu tak být.

 

A je tomu tak – v civilizované části světa, na „křesťanském“ Západě.

 

Boothová se obrátila k Alláhovi a v její vlasti jí za změnu víry žádný postih od státu, úřadů, justice samozřejmě nehrozí.

 

Své rozhodnutí odůvodnila silným duchovním zážitkem, který měla během návštěvy islámské svatyně v íránském Kómu.

 

OK. „A“ tedy bylo řečeno, vezměme její rozhodnutí na vědomí. A dodejme „B“. Jak by asi dopadla jakákoli pravdu hledající íránská žena, kdyby během návštěvy Británie prožila silný duchovní zážitek na evangelizačním shromáždění, stala se křesťanskou, zřekla se islámu a měla odvahu vrátit se do své vlasti?

 

Byla by ne senzace, ale zázrak, kdyby ji čekal stejný osud jako Lauren Boothovou ve Spojeném království. Kdyby své obrácení bez úhony přežila.

 

Takto viděno je konverze Lauren Boothové více než užitečná. Aniž by to měla v úmyslu, připomněla nám tato dáma pravou podobu náboženství, v němž našla zalíbení.

Madam, děkujeme.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00