Oceněný Jágr hrál v Kanadě?

čtvrtek 28. říjen 2010 22:07

•  Neměl jsem možnost sledovat udílení vyznamenání k 28. 10. 2010 v přímém přenosu, a tak nevím, co přesně bylo na Hradě řečeno. Zato vím, co bylo napsáno krátce po tomto aktu na některých serverech.

Jde o Jaromíra Jágra. Když jsem si pročítal na Novinkách.cz jeho zásluhy, dozvěděl jsem se, že „mimořádné úspěchy slavil v kanadské Národní hokejové lize“. Stejný údaj je uveden i v přehledu oceněných na Lidovkách.cz.

 

Je to možná maličkost, ale takovéto nepřesnosti by se v médiích objevovat neměly. NHL není soutěž kanadská, tedy pouze kanadská, ale kanadsko-americká. US týmů je dokonce čtyřikrát víc než kanadských (24:6).

 

Dalším důkazem budiž, že oceněný hokejista Jágr hrál v této soutěži pouze v klubech působících na území USA: naposledy v N. Y. Rangers a předtím ve Washingtonu Capitals. Jeho prvním a nejdelším působištěm byl Pittsburgh Penguins.

 

Pro jistotu jsem ještě zabrousil na web Pražského hradu. Tam je to naštěstí správně: uvedena je severoamerická Národní hokejová liga. Přiznám se, spadl mi kámen ze srdce. Kdyby to totiž bylo nepřesně i tam, vzrostly by mé pochybnosti. Co když jsou podobné chyby také u jiných vyznamenaných? Pak bychom mohli snadno zpochybnit důvody, proč byli dekorováni … ale tak daleko jsem opravdu neuvažoval.

 

Věřím, že toto byla jediná a zcela výjimečná nepřesnost.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00