Hvězda Davidova se vrací na scénu

pátek 29. říjen 2010 23:26

•  Podíváme-li se na aktuální seznam mistrovských titulů boxerské asociace IBA, zjistíme, že v některých váhových kategoríích není trůn šampiona obsazen. Včetně velterové váhy. Rozhodne se 16. prosince 2010.

V těchto dnech bylo oznámeno, že o titul mistra světa svedou boj Dmitrij Salita a Mike Anchondo. Oba mají mnoho odlišného, ale jedno společné: narodili se v roce 1982.

 

Dmitrij patřil dlouho mezi neporažené. Až do osudného 5. 12. 2009. Když v britském Newcastlu nastupoval do ringu, měl za sebou třicet vítězství a ani jedinou prohru. A před sebou prestižní bitvu. Jeho soupeřem byl totiž Amir Khan, Brit pákistánského původu muslimské víry. Protože Dmitrij je v Americe žijící ortodoxní Žid původem z Ukrajiny, byl tento duel interpretován médii jako „válka dvou vyznání“.

 

Pro Dmitrije, který používá přezdívku Davidova hvězda, to byl nejčernější den kariéry. Nejenže nad Amirem nevyhrál - Amir mu ani nedal šanci. Poslal ho k zemi hned v prvním kole technickým k. o. Zápas trval všeho všudy minutu a šestnáct sekund. Pro Dmitrije hořké, kruté, potupné. O to víc, že na vítěze čekal trůn šampiona kategorie junior welterweight asociace WBA. Tím byl a po 76 sekundách v newcastelské Metro Radio Aréně zůstal Amir Khan.

 

Dmitrij Salita se pak na řadu měsíců odmlčel. Vědět o sobě dal až 1. září 2010, kdy se v newyorské hala Oceana postavil Franklinu Gonzálesovi z Dominikánské republiky. Připraven byl skvěle. Odešel jako vítěz po jednomyslném bodovém verdiktu rozhodčích třikrát 78:74.

 

Převaha úspěchů je ovšem jedna věc a titul mistra světa druhá. A právě o ten každému špičkovému profesionálovi jde. Dmitrij není výjimkou. Proto ve velterové váze asociace IBA změří síly s Američanem Mikem Anchondem. Úspěšnější z obou borců obsadí uvolněný trůn.

 

 

Minivizitka obou

 

Dmitrij Salita, narozen 1982 v Oděse, dříve SSSR, dnes Ukrajina. Výška i délka rozpažení 175 cm. Bydliště: Brooklyn, N. Y., Spojené státy. Originální přezdívka: Star of David.

 

Bilance: 31 vítězství, z toho 16 k.o., jedna porážka (k. o.  od Khana), 1 duel skončil bez vítěze. Světový titul zatím nemá.

 

Mike Anchondo, narozen 1982 v Los Angeles, USA. Poměr výšky k délce rozpažení 165:168 cm. Bydliště: La Puente, Kalifornie. Originální přezdívka: The Powerful.

 

Bilance: 30 vítězství, z toho 19 k.o., tři porážky (všechny k. o.), bez nerozhodných duelů. Světový titul: Od července 2004 do dubna 2005 mistr světa organizace WBO v superpérové váze.

 

 

 

 

Zápas Salita vs Anchondo se bude konat ve čtvrtek 16. prosince 2010 v newyorské hale Roseland Ballroom.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00