Hradní pouť trochu jinak

pondělí 20. prosinec 2010 11:44

•  Mám takovou osobní vánoční tradici. Vždy před svátky, tak jak se dostanu do Prahy, se vydám na „hradní pouť“. Sám, jen s fotoaparátem.

Cesta začíná na stanici metra Malostranská, pokračuje přes Staré zámecké schody, hradní nádvoří, po Zámeckých schodech dolů kolem busty Winstona Churchilla ke komplexu parlamentních paláců a pokračuje přes Karlův most na Staroměstské náměstí.

 

Tady všude procházela česká historie. A já symbolicky kráčím v jejích stopách.

 

Když jsem porovnal loňské snímky s letošními, mnoho rozdílů jsem nenašel. Je to vlastně každý rok zhruba stejné. Tedy pokud se vánoční výzdoby na Hradě týká.

 

Tentokrát mě cosi pudilo, abych se prošel po Hradčanském náměstí. Vlastně proč ne. Mráz sice při častém vytahování fotoapararátu lezl za nehty, ale času jsem měl relativně dost. Byla sobota před poslední adventní nedělí a před Schwarzenberským palácem jsem si všiml služebního automobilu TV Prima.

 

Opodál pak kameramana a redaktorky. Natáčeli upoutávku na nedělní Partii, tentokrát s hostem nejexkluzivnějším – prezidentem republiky.

 

Pokud jste tu upoutávku viděli, vysílána byla v sobotu 18. 12. 2010 ve večerních zprávách začínajících pět minut před sedmou, pak víte, že trvala nanejvýš čtvrt minuty. Obsahovala vlastně jedinou větu. Kdo by si ale myslel, že kameraman s redaktorkou přijeli, šot na dva tři pokusy natočili a po pěti minutách po nich nebylo ani památky, mýlil by se. Natáčení jedné věty trvalo hodně přes patnáct minut. Dokonce tak dlouho, že mě - velkého fandu mediálního světa a jeho zákulisí – to kvůli zimě přestalo bavit a z „placu“ jsem odešel.

 

Přesto jsem nějaké snímky pořídil. Jen tak, pro zajímavost.

 

Foto

LN-BB-prima01.jpg

...  vůz TV Prima

.

.

 

LN-BB-prima02.jpg

 

... jeden z vícero pokusů. S mikrofonem Filipa Šebová

.

.

LN-BB-prima03.jpg

 

... kontrola natočeného

.

.

LN-BB-prima04.jpg


... další verze. Pokud by chtěl být náhodný chodec večer v televizi, musel by absolvovat všechny nahrávací sekvence a nenápadně se ochomýtat v dohledu objektivu. Úkol v létě příjemný, v zimě na hraně splnitelnosti

.

.

LN-BB-prima05.jpg

 

... konečná podoba šotu, jak ho viděli diváci na obrazovce

.

.

LN-BB-prima06.jpg

 

... avizovaný rozhovor přenášený z honosného prostředí Pražského hradu. Z míst, kam smějí jen zvolení a vyvolení

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00