Nazaret a okolí: Basketbalové ME hráčů a hráček na vozíku

pondělí 10. leden 2011 22:45

•  Zeměpisné názvy Galilea, Nazaret a Jezreelské údolí známe z Bible. A čtenáři Bible jsou také nejčastěji používány. V letošním roce se k nim přiřadí lidé, kteří se točí kolem evropského šampionátu basketbalistů – vozíčkářů.

Mistrovství mužů i žen se bude konat letos v září. Od šestého do osmnáctého. V severním Izraeli známém jako Galilea. Přesněji v Nazaretu a jeho blízkém okolí.

 

Konkrétně: V nazaretském hotelu Golden Crown budou ubytovány jednotlivé reprezentace a delegáti šampionátu. Hrát se bude ve dvou halách a trénovat v jiných dvou.

 

Mistrovství bude mít k dispozici halu v Gan Neru, kde sídlí klub Hapoel Gilboa/Galil, mistr izraelské superligy v sezoně 2009/2010. Druhým dějištěm bude komplex Davida A. Kahna v Afule. Obě lokality se nacházejí na okraji, resp. přímo v Jezreelském údolí.

 

Tréninkové haly leží v obci Iksal a v mošavu Nahalal, první jihovýchodně, druhá jihozápadně od Nazareta.

 

 

Rozlosování do skupin (pouze v mužské kategorii) a přidělení pořadových čísel proběhlo na Tři krále, 6. ledna 2010. Dlužno dodat, že bez české účasti – basketbalisté ani basketbalisty na vozíku z ČR se na turnaj nekvalifikovali.

 

Muži – skupina A

Španělsko, Francie, SRN, Nizozemí, Švédsko a Polsko.

 

Muži – skupina B

Izrael, Itálie, Turecko, Švýcarsko, Belgie a Velká Británie.

 

Ženy – jedna sedmičlenná skupina

Izrael, Velká Británie, SRN, Francie, Nizozemí, Turecko, Španělsko.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00