Hvězda na střeše. A ne ledajaká

čtvrtek 20. leden 2011 21:43

• Mluví se o tom přinejmenším od loňského prosince. Jakýsi pozorný IT surfař si všiml na „googlovském“ satelitním snímku budovy letecké společnosti Iran Air zajímavého symbolu.

Budova stojí v kompexu mezinárodního letiště Mehrabad International Airport v hlavním městě Teheránu. Tedy země, která patologicky nenávidí Izrael, sionismus, Židy.

 

A je nanejvýš alergická na židovské symboly.

 

Chtělo by se ale říci – odříkaného chleba největší krajíc. Samozřejmě v nadsázce. Co čert nechtěl, zadáme-li do vyhledávače Google Maps heslo „Iran Air HQ Tehran“, zjistíme, že na střeše budovy je zřetelně viditelná šesticípá Davidova hvězda. Tedy kromě sedmiramenného svícnu nejtypičtější symbol židovství, sionismu, Izraele.

 

Viz obrázek:

 

LN-BB-tehran.jpg

... vedle identifikační bubliny A, která ukazuje na polohu budovy sídla společnosti Iran Air, je jasně zřetelná Davidova hvězda

 

 

 

Kde se na střeše ústředí Íránských aerolinií tento symbol vzal? Některé prameny uvádějí, že budovu stavěli Izraelci – ještě před islámskou revolucí, tedy za šáha, s nímž vláda v Jeruzalémě udržovala normální, ba přátelské styky. Není vyloučeno, že Izraelci nechali na střeše svůj „podpis“. Něco podobného, jak když my po opravě verandy napíšeme do ještě měkkého betonu letopočet dokončení díla.

 

Otázek je ovšem více. Proč nynější režim ajatolláhů hvězdu nezakryl už dávno? Jinak řečeno, proč spustil hysterický pokřik až nyní, kdy byla nejspíš náhodně objevena? Že by o ní v Teheránu  nevěděli?

 

Ať tak či onak, nezbývá než konstatovat, že život tropí hlouposti. A občas se u toho člověk i dobře pobaví.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00