Prosba o zlomek vašeho zájmu. Téma: R6

neděle 27. únor 2011 12:08

• Následující příspěvek je určen všem, koho zajímá silniční doprava mezi Prahou a Karlovými Vary, případně naopak – mezi Karlovými Vary a Prahou. V jednom směru je to totiž „za osmnáct“ a v druhém „za dvacet bez dvou“.

Tato komunikace nese mezinárodní označení E48, tuzemské pak R6. Má-li písmeno „R“ v názvu znamenat „rychlostní“, pak platí pouze na její menší části: na asi dvaatřicetikilometrovém úseku mezi výjezdem z Pražského okruhu (před Hostivicemi) a Novým Strašecím. Dvaatřicet kilometrů ze 125 je zaokrohleně čtvrtina.

 

Kdo tam tudy jezdí, vnímá, navzdory všem výhradám k oné rychlostní čtvrtině, rozdíl mezi ní a zbývajícími pětasedmdesáti procenty klasické silnice první třídy se všemi jejími neblahými parametry. Tu a tam vyspravit, tu a tam položit nový koberec je sice chvályhodné, ale problém se tím neřeší.

 

Lidé, kterým leží osud této části R6 na srdci, cestující, řidiči, majitelé přepravních firem, prožili v nedávné minulosti středně velkou euforii - a nedlouho poté obrovské zklamání. Euforii, když se u Bošova na pomezí okresů Karlovy Vary a Louny objevily stavební stroje a začaly práce na kratičkém, pětikilometrovém úseku vedoucím do Lubence. Euforii podpořenou heslem – nemusí pršet, stačí když kape. Aneb lépe něco než vůbec nic.

 

Zklamání na sebe nenechalo dlouho čekat. To, když se dostavilo ono „nic“ - a ministr dopravy Bárta vzal lidem i tuto malou naději. Však to máme ještě v živé paměti.

 

A mnohé z nás napadlo: dá se v této věci vůbec něco dělat než jen pasivně čekat na „lepší časy“?

 

Vždycky se dá něco dělat. V minulých dnech spojily síly, jak se módně říká napříč politickým spektrem, tři západočeští zákonodárci. Dali vzniknout petici, která stojí za naši pozornost.

 

Tento příspěvek nemá za cíl nic víc a nic méně, než o této petiční akci informovat. Rozhodnutí, zda ji podpoříme či nikoli,  je věcí svobodného uvážení každého z nás.

 

Žijeme ve světě moderních infomačních technologií a ty umožňují, aby záležitost měla své vlastní internetové stránky. Máte-li chuť, čas a zájem, klikněte na webový odkaz

 

www.chcemer6.cz

 

Děkuji vám.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00