Izrael: Co nového ve sportu (2)

pondělí 7. březen 2011 14:40

• Byl to závěr týdne, který přinesl více radosti než smutku. A kde už se jedno i druhé, naděje a zklamání, střídá častěji než ve sportu? Čeští daviscupoví reprezentanti by mohli vyprávět. Slovenští ovšem také.

DC 3:1

Izraelci prožili v tenisovém centru v Ramat Hašaronu skvělý první březnový víkend. Loni spadli ze Světové skupiny Davisova poháru do první skupiny euroafrické zóny. Zde před nimi byly dvě výzvy.

 

 

Dvě výzvy

Úspěch ve druhé je podmíněn úspěchem v první. Nejprve bylo nutné porazit Poláky. Podařilo se. Izraelští tenisté vyhráli oba singly prvního dne a v sobotu přidali rozhodující bod za úspěch ve čtyřhře. Na zápasy to bylo 3:0 a toto skóre představuje klíč k případnému návratu do Světové skupiny. Stane se, zvládnou-li i druhou výzvu: podzimní baráž.

 

V Ramat Hašaronu se hrálo sice i v neděli, ale to je dobré nanejvýš pro statistiku. Předposlední dvouhru Izraelci ztratili a vyhráli tak celkově 3:1. Poslední singl se v souladu s novými pravidly hrát nemusel a oba týmy se dohodly, že se ani hrát nebude. Mrhat silami netřeba.

 

 

Ramathašaronské výsledky

 

  * První hrací den/04. 03. 2011
  Úvodní dvouhra
  Dudi Sela - Gawron ... 6:1, 6:3, 6:4
  Izrael - Polsko ... 1:0

  * První hrací den/04. 03. 2011
  Druhá dvouhra
  Amir Weintraub - Janowicz ... 4:6, 6:2. 6:2, 6:7, 6:3
  Izrael - Polsko ... 2:0

  * Druhý hrací den/05. 03.2011
  Čtyřhra
  Andy Ram/Jonathan Erlich - Fyrstenberg/Matkowski ... 4:6, 6:4, 6:3, 6:1
  Izrael – Polsko … 3:0

  * Třetí hrací den/06. 03. 2011
  Třetí dvouhra
  Dudi Sela - Janowicz ... 6:7, 4:6
  Izrael - Polsko ... 3:1

  * Třetí hrací den/06. 03. 2011

  Poslední dvouhra
  Amir Weintraub - Gawron … utkání po dohodě zrušeno

 

 

ČR a SR

Jenom pro úplnost připomeňme, že Češi prohráli ve Světové skupině s Kazachstánem (2:3) a budou bojovat v baráži o udržení v elitním klubu. Rovněž slovenský výběr, který hrál jako Izrael v první skupině euroafrické zóny, prohrál, a to s Portugalskem (1:4) a také ho čeká baráž – o udržení v nejvyšší skupině zóny Evropa-Afrika.

 

 

Finalistka Frenkelová

Ve stejném termínu, tedy od 4. do 6. března 201, hostila Paříž účastníky halového evrospkého šampionátu v atletice. Izrael ji obeslal dvěma muži a dvěma ženami.

 

Nejprve ti méně úspěšní: Dmitrij Krojter, skokan do výšky, skončil v kvalifikaci na 18. místě z 23 účastníků. Do finále se neprobojoval. Jeho nejlepší výkon: 217 cm.

 

Trojskokan Jochaj Halevy dopadl podobně. Hned první pokus v kvalifikaci mu vyšel nejlépe: 16 metrů 34 centimetrů. To sice na postup do finálové části nestačilo, ale celkově se Jochaj umístil mezi 23 účastníky na 12 místě.

 

Absolutně se nedařilo výškařce Maajaně Furmanové. V kvalifikaci sice zvládla na první pokus 175 cm a pak laťku umístěnou o pět centimerů výše – ale to bylo všechno. Výkon 180 cm ji zařadil v kvalifikaci na poslední místo.

 

A teď z radostnějšího soudku. Nejúspěšnějším členem izraelského kvarteta byla Furmanové kolegyně a soupeřka v jedné osobě – Danielle Frenkelová. V kvalifikaci překonala na první pokus postupně výšky 180, 185 a 189 cm. Pak ale na 192 cm dvakrát shodila. Zbývala poslední šance – anebo ne?

 

Danielle 192 cm pokořila v třetím skoku. Když pak pořadatelé zvýšili výšku o dva centimetry, byla v tom národní výzva. Pokud přeskočí, vytvoří nový izraelský rekord. První pokus: Laťka padá k zemi. Druhý pokus – a druhé zklamání: laťka padá k zemi. Třetí pokus: k místu dopadu míří pouze Danielle, laťka zůstává netknuta. 194 cm jsou překonány, nový izraelský rekord je vytvořen!

 

Hrdinka dne postoupla z šestého místa do finále, tedy mezi osm nejlepších kontinentálních skokanek. Na medaili ale nedosáhla, protože poté, co zdolala laťku na hranici 192 cm, a to na rozdíl od kvalifikace napoprvé (!), dál nepostoupila. Třikrát shodila 196 cm. Domů se ale vrací navýsost spokojena: s reprezentantkami Francie a Ruska se podělila o čtvrté místo.

 

 

Finalisté IFL

Tečka na závěr. V izraelské lize amerického fotbalu IFL už známe oba finalisty. S klubem Judean Rebels bude o trofej Israel Bowl IV bojovat tým Sabres z Tel Avivu-Jaffy. Hraje se na Kraftově stadionu v Jeruzalémě 18. března.

 

Pokračování příště.

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00