Proč nefunguje web Eretz.cz? (Akt.)

sobota 12. březen 2011 14:39

• Jak jsem již informoval na svém Twitteru, od čtvrtka 10. března je mimo provoz hlavní web zpravodajského portálu Eretz.cz.

Nicméně i nadále je možné sledovat diskusní fórum Eretzu, které je k dispozici na této webové adrese:

 

 

http://eretzonline.info/forum

 

 

K tomu, proč Eretz.cz nefunguje se v pátek 11. 3. 2011 vyjádřil administrátor, který vystupuje pod značkou Scooolie:

 

Včera odpoledne došlo k neplánované odstávce hlavního webu. Potrvá pravděpodobně ještě dnes přes den a zcela jistě pak o šabatu a v neděli (tj. do neděle 13. března – pozn. L. S.).

Důvodem je nutnost reagovat na velmi razantní přetěžování databáze útoky ze zahraničních serverů. Náš hostingový server je schopen tyto útoky do značné míry zvládat, ale dochází přesto k dílčím výpadkům, takže jsme namísto toho raději přistoupili k dočasné odstávce. Během ní je realizováno technické řešení, které by od pondělí mělo umožnit opět bezproblémový provoz.

AKTUALIZACE 13/03/2011

Server Eretz.cz byl oproti původnímu předpokladu zprovozněn o něco dříve, a to v noci ze soboty na neděli. Příjemným překvapením je nový, modernější design. Dlužno dodat, že páteřní část webu, diskusní fórum, bylo inovováno již dříve. Odkaz na Eretz.cz je ZDE.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00