Itamar: Peklo na zemi

sobota 12. březen 2011 23:21

• Čin, pro který není omluvy. Jen odsouzení. Jasné a nedvojsmyslné. Přesně to chce Benjamin Netanjahu po vedení palestinské samosprávy.

Izraelský premiér vyzývá: Přestaňte s tou nenávistí vůči nám hlásanou ve školách, mešitách a médiích.

 

Dodejme: S nenávistí, jejíž krvavé ovoce jsme viděli v Itamaru v  pátek pozdě večer.

 

Daleko na východě proživali Japonci svůj přírodní děs. Na Západě se naopak široce diskutovalo: jak se postavit vůči válce, kterou v Libyi vede tamní samozvaný dikrátor proti vlastnímu národu. Své ozbrojené drama měla za sebou Česká televize.

 

V osadě Itamar, ležící v historickém regionu Samaří na Západním břehu Jordánu, připravil v té době palestinský terorista rodině Fogelových peklo na zemi.

 

Kryt stínem noci pronikl do jejich příbytku a ubodal pět nic netuších lidských bytostí. Otce, matku a tři děti. Jejich provinění? Stejné jako za Hitlera: zemřeli proto, že byli Židé.

 

Hledat slova pro něco tak ďábelsky zrůdného a současně podlého nelze. Nemá to ani smysl. Nejnovější oběti nepřestávajícího arabského teroru budou mít v neděli (13. 3.) pohřeb. Chtěl bych jim věnovat tuto stránku. Proto přináším jejich snímky převzaté ze serveru Ynetnews.com. Máte-li několik sekund času, věnujte jim, prosím, i vy svoji pozornost – a pohleďte do tváří rodičů a jejich dětí, jejichž život ukončila ruka vedená patologickou iracionální nenávistí. Teprve při pohledu do jejich tváří si plně uvědomíme obludnost toho, co se v Itamaru stalo ...

 

 

 

LN-BB-itamar01.jpg

... otec rodiny: Udi Fogel, 36 let

.

LN-BB-itamar02.jpg

... maminka Ruth Fogelová, 35 let

.

LN-BB-itamar03.jpg

... Joav, 11 let

.

LN-BB-itamar04.jpg

... Elad, 4 roky

.

LN-BB-itamar05.jpg

... Hadas, 3 měsíce

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00