Cena pro Miss Izraele: Škoda Fabia

čtvrtek 31. březen 2011 00:42

Vítězky

• Otázka pro čtenářky: Jste vlastníky vozu Škoda Fabia. A nemáte občas pocit, že je … řekněme málo komfortní? Málo reprezentativní? Bezpochyby vás napadlo, že byste si zasloužily lepší značku.

Do těchto úvah přináším sdělení, že do klubu majitelek české fabie vstoupila 30. března 2011 Ella Ranová. Neznáte?

 

Ella se poslední březnové úterý stala Miss Izraele pro rok 2011. Získala nejen korunku vítězky a právo reprezentovat Izrael na Miss World 2011, ale také klíčky k nové fabii.

 

Soutěž o královnu krásy se konala v haifském kongresovém centru. Na slavnostním večeru se představilo dvacet finalistek, uděleny byly celkem čtyři tituly. A právě ty nám mohou působit jistý, řekněme překladatelský problém.

 

Vítězka izraelské soutěže o nejkrásnější dívku roku obdrží titul, který je v anglicky psaných zpravodajských materiálech uváděn jako Israel´s Beauty Queen. Královna krásy Izraele, též Miss Izraele.

 

Titulem pro slečnu, která se v soutěži umístila na druhém místě, je Israel´s Maiden of Beauty. Jenže ouha. Zpravodajský server Ynetnews.com v dnešním (30. 3.) reportu o soutěži píše o titulu Miss Junior Israel. Srozumitelný i v českém nebo slovenském jazykovém prostředí. Stejně tak ale můžeme přeložit jako Dívka Izraele. Tento titul pro rok 2011 patří Kim Edriové. Automobil sice nevyhrála, ale klenoty v hodnotě 10 tisíc dolarů také nejsou k zahození. Kim bude zastupovat izraelkou krásu na Miss Universe.

 

Bronzovým titulem je … a opět zde máme dvojí anglické označení. Častěji používané – Israel´s Queen of Grace. Výše uvedený server ovšem použil termín Miss Congeniality. Tedy: Královna Grácie. Nebo snad Miss Sympatie? Jak je libo. Porota v Haifě rozhodla, že pro letošní rok náleží Bar Maromové.

 

Jsme u posledního letošního ocenění. Také zde se můžeme setkat se dvěma anglickými tituly. Israel´s Teen Queen nebo Miss Teen Israel. Osobně bych preferoval univerzální překlad (který ale žádným překladem není) Miss Teenager, ale raději tento problém přenechám povolanějším. Mnohem příjemnější povinností je prozradit, že izraelskou „královnou náctiletých“ je Kim Akafiová.

 

Foto

.

 

 

1

LN-BB-miss2011-14a.jpg

... ELLA RANOVÁ/Miss Izraele 2011 ... 21 let/182 cm. Žije v Herzliji

.

 

2

LN-BB-miss2011-12a.jpg

... KIM EDRIOVÁ ... 18 let/175 cm. Žije ve Serotu. Město se nachází v těsné blízkosti Pásma Gazy (1 km). Jeho obyvatelé jsou proto nejvíce sužováni raketovými útoky vystřelovanými z Gazy na izraelské území. Jenom pro představu: od roku 2001 do edna 2009 bylo z Pásma odpáleno 8600 raket.

.

3

LN-BB-miss2011-18a.jpg

... BAR MAROMOVÁ ... 20 et/170 cm. Žije v Rišon le Cionu

.

4

LN-BB-miss2011-13a.jpg

...  KIM AKAFIOVÁ ... 17 let/170 cm. Žije v Tel Avivu

 

 

 

 

Snímky všech soutěžících nadete ZDE.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00