Daniel zemřel

pondělí 18. duben 2011 00:10

• Sedmého dubna 2011 přiletěl na oficiální návštěvu České republiky izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Týž den zaútočili teroristé z pásma Gazy na izraelský školní autobus.

Protitanková střela dokázala své. V autobusu byl těžce zraněn šestnáctiletý student Daniel. Celým jménem Daniel Rafael Viflic.

 

Můžeme se ptát, jak to, že vážně zraněných nebylo více. Svoji roli hrálo neuvěřitelné štěstí. Podle izraelských zdrojů všechny děti z autobusu vystoupily krátce před útokem. Až na jednoho – Daniela. Zůstal na palubě sám s řidičem (ten byl zraněn méně závažně) a pokračoval v cestě. Za babičkou.

 

Daniel byl po zásahu odvezen do nemocnice v negevské Beerševě. Den za dnem bojoval o život.

 

Jeho stav byl kritický. Natolik, že rodina veřejně požádala věřící o přímluvné prosby. Na oddělení JIP držela non stop hlídku. Věřila, doufala, modlila se, čekala na zázrak.

 

V té době se ve světě konala minimálně jedna demonstrace na podporu palestinských Arabů. Nepřátelé židovského státu tentokrát exhibovali v Praze. Neprotestovali proti terorismu, který vraždí nevinné civilisty včetně školních dětí. Cílem jejich nenávisti byla oběť teroristických útoků - Stát Izrael.

 

V neděli 17. 4. přišla z Beerševy  zpráva tušená, přesto zraňující: Daniel R. Viflic zemřel …

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00