Ze života hmyzu

neděle 22. květen 2011 23:20

• Kořist

Housenka buď umně maskovala, že je mrtvá, aby v nestřeženém okamžiku pláchla, nebo mrtvá byla. Ať tak či onak, onen hmyz ji držel pevně a prchal s ní po obrubníku pražských Havlíčkových sadů, že jsme mu na schodech v tom horkém odpoledni tak tak stačili. S občasným odpočinkem, nutno podotknout (přišel vhod i nám). Když se dostal nahoru, kde je rovina vedoucí k Viničnému altánu, vydal se po schodech směrem dolů. Tam už jsme ho nechali jeho vlastnímu osudu.

 

S největší pravděpodobností dopravil housenku do blízké trávy a začal hodovat. Jestli sám či s rodinou, to už se nedozvíme.

 

Zato o úlovku větším než je on sám se díky jedné fotografii dozví pár desítek surfařů na internetu. A znalci mezi nimi si doplní odborný název vítěze i na potravu proměněné housenky …

 

LN-BB-korist.jpg


Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00