Egypt: Co nového v posunuté Premier League

čtvrtek 23. červen 2011 09:16

• Když jsem psal naposledy o nejvyšší fotbalové soutěži v zemi na Nilu, bylo to na konci května, vévodil tabulce Zamalek.

Klub z Gízy (tam sídlí), či chcete-li z Káhiry (tam hraje domácí zápasy), vedl ovšem před svým tradičním rivalem, káhirským Al Ahly, díky rozdílu ve skóre (+ 3 branky k dobru). Po třiadvaceti kolech měly na konci máje oba celky 46 bodů.

 

Třetí byl klub Ismaily z Ismailíe s body čtyřiceti dvěma.

 

Co se mezitím změnilo?

 

Po 24. kole téměř nic. Al Ahly porazil suezský Petrojet 2:0 a vybojoval doma tři body. Zvítězil ovšem i Zamalek – v káhirském derby na stadionu policejní akademie zdolal El Šortu 3:1. Na čele tabulky zůstalo vše beze změn. Zato Ismailía si pohoršila. Podlehla dalšímu klubu z metropole, armádnímu El Geiš, 0:1. Třetí místo sice uhájila, ale bodově zůstala na svém.

 

Rošádu na prvních dvou místěch přineslo až 25. kolo hrané tento týden. Zamalek se utkal s týmem El Geiš a rozešli se bez branek. Připsal si tak pouze bod za remízu, zatímco Al Ahly vyhrál na hřišti naftařského celku ENPPI Káhira 2:1 a má aktuálně 52 bodů, což znamená posun do čela tabulky.

 

Klub Ismaily vyzískal v 25. kole pouze bod za remézu 0:0 s celkem Al Masry z Port Saídu a zůstává i nadále třetí.

 

Čelo tabulky ve stručném přehledu po 25 kolech:

  1. Al Ahly … 52 bodů … skóre 34:19/+15

  2. Zamalek … 50 … 42:25/+17

  3. Ismaily … 43 … 39:27/+12

 

Dodejme, že první a druhé místo zaručuje účast v africké Lize mistrů, třetí pak postup do afrického Konfederačního poháru.

 

 

Osobní poznámka: Zejména pánům, kteří se s rodinou chystají v těchto dnech do Egypta, doporučuji s těmito údaji se seznámit a využít je jako konverzační téma v mezičase, až si bude manželka v tamních obchůdcích donekonečna zkoušet ten či onen oděvní svršek. Může to mít blahodárný vliv na konečnou cenu zakoupeného zboží. (Vím, o čem mluvím: místo původních 400 egyptských liber jsem náherné letní šaty pořídil ženě po přátelské rozmluvě o egyptské kopané za liber 170.)

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00