Omri Casspi: Z Kalifornie do Ohia

pátek 1. červenec 2011 10:43

• Když jsem před několika lety stál na kanadské straně jezera Erie, myslel jsem při pohledu na mrakodrapy Buffala, pnoucí se na protějším břehu, na někdejší skvělé působení Dominika Haška v tamním hokejovém klubu Sabres.

Nenapadlo mě tenkrát, že za čas budu pomyslně upínat své zraky o něco dál k jihozápadu. Tam, kde na břehu jezera stojí město Cleveland a v něm Quicken Loans Arena (neboli „The Q“), domovský stánek basketbalového týmu Cavaliers.

 

OMRI BALÍ KUFRY

Právě sem, do druhého nějvětšího města státu Ohio na americkém Středozápadě míří Omri Casspi. První izraelský košíkář hrající NBA. Stěhuje se z Kalifornie, kde prožil dvě sezony v celku Sacramento Kings. Jako nováček mohl být na konci sezony 2009/2010 spokojen. Dařilo se mu, tedy s výjimkou slabších výkonů v závěru soutěže; mimo jiné byl vybrán do All Star týmu prvoročáků NBA.

 

Druhá sezona mezi sacramentskými Králi byla o poznání horší. Na jaře jsme zaznamenali Casspiho nespokojenost. Málo byl posílán na palubovku, měl pocit, že s ním kouč Westphal příliš nepočítá. Hovořil dokonce o tom, že by rád změnil basketbalovou adresu. Přál si odejít tam, kde by o něj byl větší zájem. Šlo mu o to, aby neproseděl dlouhé minuty na lavičce, ale byl k užitku pod koši.

 

Konec června přinesl odpověď. Casspi v Kalifornii končí a zamíří na severovýchod. K Velkým jezerům. Do týmu Cleveland Cavaliers.

 

Co se basketbalové kvality nového celku týká, je to tak trochu z bláta do louže. Zatímco Sacramento Kings skončili v této sezoně poslední ve své divizi a předposlední v tabulce Západní konference, Cavaliers obsadili chvost tabulky divize i Východní konference. Pro izraelského hráče je ale důležité, aby byl co nejčastěji na palubovce a mohl sportovně růst.

 

Snad se mu to podaří. V Clevelandu se na něj už těší. „Jsme nadšeni, že můžeme posílit tým mladým, talentovaným a odhodlaným hráčem jakým Omri je. Cítíme, že je to dobrá volba a že bude pro klub přínosem,“ nechal se slyšet generální manažer Cavaliers Chris Grant. Na klubovém webu už je Omriho jméno napsáno v sestavě: hrát má na pozici F (small forward).

 

Popřejme mu tedy hodně sportovního štěstí … a vyčkejme na výsledky.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00