Fotbal: Al Ahly staronovým mistrem egyptské Premier League

čtvrtek 7. červenec 2011 23:00

• Když káhirské týmy Al Ahly a Zamalek nastupovaly k předposledním ligovým zápasům prodloužené sezony, jejich hráči i fandové přesně věděli, co je ve hře.

Utkání byla na programu ve čtvrtek sedmého července večer. Klubu Al Ahly, aktuálně na čele tabulky, šlo o mistra ligy: pokud zvítězí, může slavit.

 

Zamalek na druhém místě také musel vyhrát, měl-li si zachovat naději, že vstoupí do sportovních dějin země na Nilu jako šampion sezony. Přitom ale musel doufat, že získá tři body i v posledním kole příští týden – a mimoto, že Al Ahly v dnešním i příští duelu odejde jako poražený.

 

To všechno činilo dění na špici egyptské Premier League před čtvrtečním měřením sil zajímavým.

 

Podívejme se, jak vypadalo čelo tabulky před čtvrtečními zápasy:

 

  1. Al Ahly … 57 bodů

  2. Zamalek … 52 bodů

  3. Ismaily Ismailíja … 46 bodů

 

Ve čtvrtek 7. 7., po půl jedenácté večer, jsme měli k dispozici všechny potřebné výsledky předposledního kola.

 

Ismaily – El Entag El Ahly, Káhira … 5:0 – klub Ismaily si pojistil pozici na třetím místě, a protože má gólovou diferenci + 17 a celky na čtvrtém a pátém místě se 46 body +8 a +7, je nepravděpodobné, že by o třetí příčku přišel.

 

Zamalek – Wadi Degla, Káhira … 1:1 - remízou si zajistil bod a tedy, vzhledem k výhře klubu Al Ahly, jistotu „pouze“ druhého místa. I kdyby v příštím kole prohrál a celek Ismaily zvítězil, nic se na této skutečnosti nezmění.

 

Al Mukalún Al Arab, Káhira – Al Ahly … 1:5 – klub Al-Ahly se po jednoznačné výhře stal staronovým mistrem nejvyšší fotbalové ligy v Egyptě. Z 54 ročníků jich dosud vyhrál neuvěřitelných třicet šest; jeho káhirský rival pouze jedenáct. Více než jeden titul získal celek Ismaily Ismailíja (3), zbývající čtyři kluby po jednom.

 

Stav tabulky egyptské Premier League po 29 kolech (1. až 5. místo):

 

  1. Al Ahly, Káhira … 60 bodů – mistr nejvyšší ligy 2010/2011 – zajištěná účast v africké Lize mistrů 2011/2012

  2. Zamalek Káhira … 53 bodů – vicemistr nejvyšší ligy 2010/2011 – zajištěná účast v africké Lize mistrů 2011/2012

  3. Ismaily … 49 bodů … GD +17

  4. El Šorta, Káhira … 46 … GD +8

  5. ENPPI, Káhira … 46 … +7

 

Závěrečné kolo je na programu v pondělí 11. července 2011. Po jeho skončení přineseme konečnou podobu letošního prodlouženého ročníku egyptské Premier League.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00