MFF 2011: Hlavní cena do Izraele

sobota 9. červenec 2011 20:46

• Konec dobrý, všechno dobré. To si jistě řeknou každý rok tvůrci, kteří si z Karlových Varů odvážejí Křišťálový glóbus.

Letos tato pocta patří snímku, který se v originále jmenuje Boker tov, adon Fidelman. V překladu: Dobré jitro, pane Fidelmane. Na festivalu soutěžil pod názvem Restaurátor – a zvítězil.

 

Moc jsem si to přál, tajně jsem doufal, ale netroufal jsem si to vyslovit nahlas. Podobné přehlídky jsou ve svém finále ne vždy vyzpytatelné.

 

Pouze v jedné soutěžní anketě, pořádané Lufthansou, kde byla také otázka, kdo si myslíte, že zvítězí, jsem napsal název tohoto titulu.

 

Pak už jsem jen čekal na sobotní večer a zprávy médií. Naděje přestala být nadějí a stala se milníkem života, stopou ve filmové historii. Restaurátor Jossiho Madmoniho se zařadí mezi díla, kterou už nikdy nezůstanou bez mezinárodního ocenění. Těšit nás může dvojnásob, že vizitka tohoto snímku bude napříště natrvalo spojena s Českou republikou a jejím karlovarským festivalem.

 

*

 

KVF-W.jpg

... autor blogu před panelem  s plakátem filmu Restaurátor. 1. července ještě s tajnou nadějí. Dnes především s velkou gratulací izraelským vítězům.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00