Trochu jiný jachting. Aneb Vítězství nad osudem

úterý 12. červenec 2011 08:44

• Dror Cohen, Benny Vexler a Arnon Efrat je trojice mužů, kterou spojuje podobný osud.  V mládí, při plnění povinností v Obranném vojsku Izraele, poznali odvrácenou stranu služby v armádě. Stali se z nich doživotní invalidé.

Cohen, nadějný pilot-kadet bojového letounu přišel před devatenácti roky o obě nohy. Efrat a Vexler shodně o paži – první jako voják Jomkipurské války 1973, druhý během libanonské operace Mír pro Gaileu 1982.Ačkoli reálně museli hodit flintu do žita, v symbolické rovině nikoli.Nová situace znamenala novou výzvu. Jaký dát svému životu smysl, když se v mžiku stali zdravotně postiženými?V těchto zlomových momentech může mít zásadní význam sport. A v tomto případě tomu tak skutečně bylo. Trio postižených spatřilo naději v jachtingu. Čas ukázal, že to byla správná volba.Po nezměrném úsilí vybojovali zlatou medaili na paralympijských hrách v Aténách 2004. A minulý pátek (8. 7. 2011) byli asi nejšťastnějšími Izraelci na celé planetě. Vyhráli mistrovství světa postižených jachtařů v britském Weymouthu. Jako tříčlenná posádka ve třídě Sonar.K tomu Dror Cohen: Byli jsme dvakrát druzí, máme papalympijské zlato, ale prvenství na světovém šampionátu je něco opravdu výjimečného. Zvláště, když je kolem tolik dobrých závodníků.A Cohenův dovětek: Moje posádka je úžasná. Jsem tak šťastný, kvůli nám i kvůli Izraeli.Co můžeme dodat my? Snad jen upřímnou gratulaci.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00