Plavecké MS: Írán opět nezklamal

neděle 24. červenec 2011 16:12

• Stačil letmý pohled na soupis čtvrté rozplavby v závodě mužů na 100 m prsa a bylo jasné, že tato část soutěže na šampionátu v Šanghaji nebude kompletní. Anebo že by se časy změnily?

Neděle 24. července 2011. Rozpis účastníků čtvrté rozplavby zahrnuje osm jmen i s přidělenými dráhami. Jako už nejednou na jiných mezinárodních podnicích, svedl i do bazénu šanghajského Oriental Sports Centre izaelského a muslimské plavce. Opět jsme byli svědky testu vzájemné (ne)tolerance.

 

Dvojku měl Alžířan Kebbab, trojku izraelský reprezentant Gal Nevo, dráhu pět Íránec Alirezai Dizicheh, mezi nimi měl plavat na čtyřce Murillo z Kolumbie. Na předposlední dráze Al-Barazi ze Sýrie.

 

Kdo sleduje „sportovní válku“ íránského režimu s reprezentanty „sionistické entity“, jak Teherán posměšně nazývá Izrael, ví, co bylo ve hře: zda reprezentant režimu ajjtoláhů bude ochoten soutěžit v jednom bazénu s plavcem z Izraele a zda se k němu ze solidarity nepřipojí sportovci z dalších dvou muslimských zemí. Alžírsko i Sýrie totiž chovají k Izraeli stejně nepřátelský vztah jako Írán.

 

Dlužno podotknout: izraelští reprezentanti problém soutěžit se sportovci z muslimských zemí nikdy neměli a nemají.

 

Závody jsem z důvodů jiného zaneprázdnění v přímém přenosu sledovat nemohl, nezbylo než nahlédnout do oficiální výsledkové listiny plavecké federace FINA.

 

Izraelec Nevo … soutěžil, skončil na 45. místě (z jednaosmdesáti hodnocených), čas 1:02,32 min.

Syřan Al-Barazi … soutěžil, skončil na 60. místě, čas 1:04,23 min.

Alžířan Kebab … soutěžil, skončil hned za Al-Barazim, čas 1:04,50 min

 

Surfuji dál myší po listině výsledků a hledám reprezentanta Íránu. Jsem na samém dně tabulky. Zde se dočítám, že z 83 plavců nebyli hodnoceni dva. Guinejský Camara byl diskvalifikován. Íránec Alirezaei Dizicheh k závodu nenastoupil.

 

Proč?

 

Ať už budou oficiální výmluvy íránské výpravy jakékoli, skutečným důvodem je nadekretovaná nenávist vůči Izraeli. Reprezentant teheránského režimu prostě nesmí měřit síly s reprezentantrem Státu Izrael.

 

Nebylo to poprvé a bezpochyby ani naposledy.

 

Trapné? Ubohé? Zcela proti duchu fair play? Jistěže.

 

Není načase s tím něco dělat?

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00