Tečka za canberrským rámem. Aneb všechno je jinak

pátek 29. červenec 2011 09:31

• Epizoda skončila: jak jinak než „posledním slovem“ Václava Klause

Mýlili se všichni. Ti, co napsali přátelské, podpůrné reakce. A samozřejmě ti, kdo byli vůči Klausově zpupnosti kritičtí. Slovy jedné filmové hlášky: Tak je to správné, tak to má být.

 

Nešlo totiž ani o prezidentovu zpupnost, na druhé straně ale ani o hrdinství. Vlastně ani o ten detekční rám. Šlo o čekání – nejprve na televizní hostitele a pak ve frontě stovky školáků na bezpečnostní prohlídku.

 

Jak mohlo dojít k takové informační blamáži?

 

Je to jednoduché. Stali jsme se obětí „mediokracie“, neboť ta, slovy prezidenta „opět zaútočila“.

 

Protože do množiny těch, kteří se nechali nachytat a veřejně se k celé věci vyjádřili, jsem také dobrovolně vstoupil, nezbývá mi než se kát a slíbit, že se z toho poučím. Už žádné předčasné závěry.

 

Na svoji obhajobu mohu uvést, že jsem vycházel, tak jako všichni, z interpretace události obsažené v článku, který byl zveřejněn na webu australské televize ABC a který se rozletěl do světa rychlostí internetového blesku. Bohužel Klausovo vysvětlení toho, co se v Canbeře opravdu stalo, přišlo příliš pozdě. Články „o rámu“ už byly napsány, pod nimi bohatá webová diskuse. Všechno to bylo ale „o ničem“, protože prezident přece skrz detektory běžně, ochotně a bez protestů prochází. A vždy mu tam zapíská jeho umělý kloub.

 

Jediné, co mě uspokojuje je, že jsem nebyl sám, kdo uvěřil lžím australské televize. Mezi hlupáky, kteří naletěli zprávám „uraženého televizního božstva“ jsou i takové osobnosti, jako šéf hradního protokolu Jindřich Forejt.

 

Ještě že tak.

 

Přeji hezký den.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00