Pozvánka: Údrč - Last Minute

sobota 15. říjen 2011 07:42

… aneb Třeba budete mít cestu kolem

Jedete-li po silnici R6 z Prahy do Karlových Varů (nebo opačným směrem), před Bochovem (ve směru na Prahu za Bochovem) minete odbočovací ukazatel s nápisem Údrč.

 

Pokud ho tuto  sobotu odpoledne neminete, ale vydáte se jeho směrem, asi po jednom kilometru dojedete do vesnice, kde spatříte kostel (ostatně jeho věž je vidět i z „er šestky“). A právě o něj jde.

 

Zasvěcen je svatému Linhartovi, ovšem nebýt lidí s dobrým srdcem, místních i pražských, byl by na něj dnes žalostný pohled. Ještě v první polovině devadesátých let připomínal spíše ruinu než bohoslužebný svatostánek. Pak, díky oněm lidem s dobrým srdcem, rok od roku pozvolna vstával z mrtvých.

 

Práce na jeho oživení bylo „jak na kostele“ – a po čtrnácti letech je to více než patrné. Stačí se přijet podívat …

 

Každý rok v podzimním čase se koná v údrčském kostele slavnostní mše na podporu jeho obnovy. Také letos. V sobotu 15. října v 15 hodin odpoledne. Setkání není určeno pouze pro katolíky, ale všem lidem dobré vůle, kterým není lhostejný osud pamětihodností vybudovaných těmi, kdo tento region obývali před staletími.

 

Slavnostní mši za účasti bochovského faráře Jozefa Szczepaniaka bude celebrovat nejvyšší duchovní katolické církve na západě Čech, plzeňský biskup František Radkovský.

 

Novinkou v letošním programu je po mši vernisáž výstavy fotografií zobrazujících průběh oprav kostela. Chybět nebudou ani snímky z historie obce a ledacos dalšího.

 

Tedy: Údrč u Bochova na Karlovarsku, v sobotu 15. 10. v 15 hodin – jste vítáni.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00