Haškovo Al Ahli (1)

středa 26. říjen 2011 15:07

• Když jsem koncem června 2011 psal glosu ke staronovému účinkování Ivana Haška v dubajském fotbalovém klubu Al Ahli, slíbil jsem, že výsledky jeho týmu budu na tomto blogu sledovat. Čas začít slib plnit právě nastal.

Nejvyšší fotbalová liga Spojených arabských emirátů se jmenuje v angličtině Etisalat Pro-League. Etisalat je jméno sponzora – jde o tamní telekomunikační společnost Emirates Telecommunications Corporation.

 

Oproti původnímu předpokladu nezačala v září, ale 15. října 2011. Sestává z 22 kol. Ligu tvoří dvanáct týmů, polovina z nich sídlí v emirátu Dubaj. Včetně klubu Al Ahli, který trénuje právě Ivan Hašek.

 

V jeho případě jde o prestiž. Samotného kouče – a nepřímo také České republiky. Ne nadarmo se říká, že slavní sportovci a trenérské osobnosti, mají-li úspěch, jsou nejlepšími ambasadory svých zemí. Koneckonců mnozí z nás sledují z podobných důvodů se zatajených dechem návrat Jaromíra Jágra do NHL.

 

Vstup Ivana Haška do nejvyšší soutěže Emirátů začal těžkým losem a šokem. Tým Al Ahli si letošní premiéru odbyl na hřišti dubajského klubu Al Džazíra, obhájce titulu. Prohrál – a to tak, že vysoko. Domů se vracel se skóre 4:0 ve prospěch soupeře, který vede Belgičan Frank Vercauteren. 28. října oslaví pětapadesátku a lepší dárek, žel na úkor Ivana Haška, mu svěřenci udělit nemohli. (Ovšem ve druhém kole Al Džazíra pouze remizovala a nadšení u Perského zálivu poněkud ochladlo.)

 

Druhé kolo bylo na programu 22. října 2011. „Haškovci“ se představili poprvé doma, na Al-Rashid Stadium – a zadařilo se. Emirates Club z emirátu Rás al-Chajma porazili 2:0 a získali první tři body.

 

Po dvou kolech jsou tak v tabulce zatím šestí, ale před nimi je ještě dvacet dalších utkání. To nejbližší se hraje v neděli 30. října. Al Ahli zamíří na stadion dubajského celku Al Šabab.

 

K tématu se budeme průběžně vracet. (A někteří z nás držet Ivanovi palce ...)

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00