Haškovo Al Ahli – podruhé a naposledy

úterý 8. listopad 2011 23:27

• Tak jsme to slyšeli. Ivan Hašek v Emirátech jako fotbalový kouč klubu Al Ahli skončil.

Zklamání? Jistě. Pro ty, kdo mu drželi palce. Jsou ale i tací, kdo mu neúspěch přejí. S poukazem na to, že jeho náhlý odchod z čela fotbalového svazu rozhodně nebyl fér.

 

Patřím do první skupiny. Také proto, že úspěch Al Ahli v nejvyšší soutěži v Emirátech by vrhl pozitivní světlo na celou Českou republiku. Hašek mohl pro pozitivní vnímání naší země v tomto koutě světa udělat možná víc než celá ambasáda dohromady.

 

Žel, nepodařilo se. Co mu vlastně zlomilo vaz, když nejvyšší liga sotva začala? Výsledkových faktorů bude asi víc. Tím hlavním je neúspěch ve finále Ligy mistrů zemí organizace GCC (Rada pro spolupráci v Zálivu).

 

Začněme ale u nejvyšší fotbalovéligy v Emirátech – UAE Pro League. Haškův klub Al Ahli odehrál zatím tři zápasy (utkání 4. kola bylo přesunuto na prosinec). S jednou výhrou a dvěma porážkami je zatím desátý. Tedy hodně dole v tabulce, neboť členů soutěže je dvanáct.

 

Kvůli tomu by šejkové Haška vyhazovat nemuseli, jenomže …

 

Kromě ligy hraje Al Ahli také pohár Etisalat Cup. Zde má odehrána čtyři utkání. Bilance: dvě výhry, jedna remíza, jedna porážka. Třetí místo v šestičlenné skupině B. Je toto na zrušení smlouvy?

 

Pokud ne, pak finálový neúspěch v Lize mistrů zemí GCC už ano. Hašek nastoupil k týmu v době, kdy úspěšně prošel do semifinále. V něm byl jeho soupeřem kuvajtský Kazma SC, který mimochodem vede Čech Milan Máčala. Ve dvojzápase (venku-doma) celek Al Ahli nejprve vyhrál 1:0, aby v odvetě remizoval 1:1. Postoupil do finále, kde jeho soupeřem byl tým Al Šabab, rovněž z Dubaje.

 

Finálové boje začaly slibně – vítězstvím Al Ahli doma 3:2. To bylo 26. října. Odveta se hrála minulý týden, ve čtvrtek 3. listopadu. Haškovci prohráli 0:2, na pohár nedosáhli – a to byla poslední kapka.

 

Osmého listopadu jsme se dozvědělí, že Ivan Hašek jako trénér u dubajského klubu Al Ahli končí. Server Gulfnews.com, který tuto informaci přinesl, (jako malou útěchu) uvádí, že není jediný. Ačkoli soutěž UAE Pro-League má za sebou teprve čtyři neúplná kola, před Haškem se museli odporoučet další čtyři trenéři.

 

Haškovým odchodem také přestáváme na tomto blogu výsledky dubajského klubu Al Ahli sledovat.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00