Surfařská mistryně světa: Lee Korzitsová, Izrael

neděle 11. prosinec 2011 14:30

• Byl to její tajný sen. Nejen vybojovat kvalifikaci na OH 2012. Přála si, aby izraelská vlajka byla na nejvyšším místě a areálem světového šampionátu v Perthu zněla Hatikva.

Aby se toho její přání mohlo splnit, stačila „maličkost“. Zvítězit na mistrovství světa.

 

V neděli 11. prosince 2011 se jí to podařilo.

 

Jmenuje se Lee Korzitsová, reprezentuje Stát Izrael, je jí dvacet sedm a už jednou se světovou šampionkou stala. V roce 2003 ve Španělsku. Tenkrát ještě v surfařské třídě Mistral. Nemýlím-li se, byla tehdy historicky nejmladší mistryní světa ve své kategorii.

 

Tentokrát hovoříme o jachtařské třídě RS:X Women, tedy o windsurfingu. Korzitsová si v Perthu vedla od první rozjížďky skvěle, zde je pro znalce její zápis:

 

Body v deseti rozjížďkách: 1 ...4 … 2 … 1 … 1 … (9 – odečítají se) … 2 … 3 … 4 … 3. Průběžné první místo, bodové konto: plný počet 30. čistý bodový zisk 21. Vynikající vstup do závěrečné fáze šampionátu.

 

Tím je vždy medailový závod. V něm si poněkud pohoršila, dojela pátá a získala 10 bodů. Na konečném výsledku to ale nic nezměnilo. Její plný počet bodů má hodnotu 40, čisté konto 31. A protože druhá v pořadí, Polka Noceti-Klepacka (výjimečně nepoužívám přechýlenou podobu) měla v konečnou součtu o dva čisté body více, bylo rozhodnuto.

 

Mistryní světa ve windsurfingu se na šampionátu v Perthu 2011 stala Lee Korzitsová.

 

Budeme se těšit na Hrách letní olympiády 2012 …

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00