Glosa: Jana Nagyová a můj omyl

sobota 21. leden 2012 19:53

• Rozdíl mezi katolíky a protestanty je někdy, poněkud zjednodušeně, definován následovně. Zatímco katolík koná dobré skutky, aby byl spasen, protestant věří, že je spasen – a proto koná dobré skutky. Rozumíme si?

Vzpomněl jsem si na tuto poučku v těchto dnech, kdy je zeširoka probírán „mediální lynč“ Jany Nagyové, „pravé ruky“ premiéra Petra Nečase. Řeč je samozřejmě o vysokých odměnách pro tuto dámu.

 

Když se veřejnost dozvěděla pravdu (ta hanebná indiskrece bude bezpochyby po zásluze potrestána), o tom, jak vážně v nejvyšších patrech státní správy (a nejde jen o kauzu paní Nagyové) berou vlastní kázání na téma úspory, úspory a zase úspory, zareagoval jinak rozvážný premiér téměř hystericky. Jako by mu někdo šlápl na kuří oko. Také slovník zvolil pro něj poněkud neobvyklý.

 

Nemám problém s faktem, že úředníci na politickém Olympu mají, v porovnání s občany, jimž údajně slouží, nadstandardní platy. Pravda, nikdy jsem se, mea culpa, nezajímal o to, jak intenzivně ti lidé pracují. Nicméně teď, když jsem se to od předsedy vlády dozvěděl, musím konstatovat, že v jedné věci jsem se mýlil.

 

Domníval jsem se, že Jana Nagyová dře jako kůň proto, že má nadstandardní plat. Tak tomu ale není. Jana Nagyová má nadstandardní plat, a protože dře jako kůň, dostává královské odměny.

 

Rozumíme si?

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00