Z turistických destinací: Střelba v Šarmu a El Toru

úterý 31. leden 2012 23:35

• Lidé zvažující turistickou cestu na Sinaj dostávají jednu špatnou zprávu za druhou. Nejnovější přišly koncem minulého týdne.

Ve zprávách České TV jsem v neděli (29. 1. 2012) napůl ucha zachytil neblahou zvěst o smrti francouzského turisty v Šarm aš-Šajchu. Měli jsme doma návštěvu příbuzných, s nimiž jsme se právě vrátili z wellness pobytu v Mariánských Lázních, a televize běžela při vybalování věcí jen jako kulisa.

 

Později jsem se k tomu smutnému příběhu vrátil. Nejobsáhlejší report jsem našel v anglickém vydání ruské agentury RIA Novosti.

 

V Šarmu se nestalo nic, co by se nemohlo přihodit kdekoli jinde. Byl v tom i kus nešťastné shody okolností. Tedy pro turistu z Francie, který přišel o život, a zraněného Němce. Oba se nacházeli před Old Marketem. Na místě, kde došlo v sobotu (28. 1. 2012) k přepadení směnárny, se stali cílem nahodile letících střel ze zbraní útočníků. Ti začali pálit poté, co se na scéně objevila policie.

 

Opět, jako v přechozích případech v Taba Heights a kempu Aqua Sun, nešlo o útok zaměřený na zahraniční turisty. Přesto nebudeme daleko od pravdy, vyjádříme-li názor, že neštěstí v Šarmu připravilo Egypt o další návštěvníky.

 

Zlodějům se podle zprávy agentury RIA Novosti podařilo ukrást 200 tisíc egyptských liber. Uprchnout s lupem však nestihli. Na krku mají nejen ozbrojené přepadení, ale i vraždu a ublížení na zdraví.

 

Server LiveLeak.com uvádí, že zraněni byli také dva Egypťané a turista z Ruska. Přeživším obětem střelby se dostalo pomoci v nemocnici Pyramid Hospital v Šarmu.

 

Méně úspěšní byli beduíni o den dříve ve městě El Tur, správním středisku Jižního Sinaje. Pokusili se vyloupit banku, v čemž jim policie zabránila a jednoho ze skupiny zabila. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00