K incidentu na severu Sinaje

středa 1. únor 2012 17:52

• El Ariš je správním střediskem Severního Sinaje. Leží asi 45 km západně od Pásma Gazy. Na břehu Středozemního moře. V uplynulých hodinách byl svědkem další ze série událostí, které ledacos vypovídají o bezpečnostní situaci na poloostrově.

Jižně od města se nachází cementárna – El Arish Cement Company. V té pracují také zahraniční dělníci. Včetně Číňanů. V úterý 31. ledna 2012, cestou do zaměstnání, jak uvádí agentura UPI, byl jejich autobus zastaven beduíny. Ti pětadvacet Čiňanů zajali a odvezli do stanu, v němž je drželi jako rukojmí. Požadovali propuštění svých soukmenovců. Jsou stále drženi egyptskými úřady pro podezření ze spáchání teroristických čínů v z let 2004 a 2006. (Dle webu Financial Times má jít o pět mužů.)

 

Tehdy zemřely a byly zraněny desítky lidí včetně turistů v hotelu Hilton a kempu Ras al Šitan v oblasti Taby a v Dahabu.

 

Dnes (1. 2. 2012) přišla dobrá zpráva. Všech pětadvacet Číňanů bylo po patnácti hodinách prouštěno. Bez zranění, v dobré kondici.

 

To je samozřejmě potěšitelné, nicméně celkově vzato tu máme další kamínek do mozaiky ne příliš příznivého obrazu Sinaje: počet nezákonností se den ode dne zvyšuje.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00