Sochy pod sněhem

čtvrtek 2. únor 2012 13:49

• Pražská ambasáda Izraele v přehledu kulturních akcí pořádaných v ČR v průběhu roku 2010 zmínila také Mezinárodní sochařské symposium ve Vejprtech. Pořádala ho tamní Galerie „H“. Projekt má název Kámen a lidé.

Velvyslanectví psalo o tomto uměleckém podniku proto, že se ho zúčastnili dva izraelští tvůrci. Šlomo Kac a Nir Šarf. V informačním přehledu je uvedeno: Sochaři vytvářeli po dobu deseti dnů z pískovce bezplatně umělecká díla, která byla posléze instalovaná ve vybraných zdravotnických zařízeních v ČR i v zahraničí.“

 

Upřesněme. Nejsou umístěna pouze ve zdravotnických zařízeních. Při svém nedávném relaxačním pobytu v jednom hotelu v Mariánských Lázních jsem se s několika z nich setkal v galerii pod otevřeným nebem podél cesty z Hlavní třídy k lázeňské kolonádě. Tady jsou.

 

 

*

kal01.jpg

... Who Knows? Alan a Christine Wardovi, Anglie

*

kal02.jpg

... Fast? Frank Rassbach, SRN

*

kal03.jpg

... Something Fishy. Robert Sloan, Anglie

*

kal04.jpg

... Lion King. Nir Šarf, Izrael

*

kal05.jpg

... Reading In The Park. José L. R. Aguila, Španělsko

*

kal06.jpg

... Quartus. Miroslava Nová, ČR

*

kal07.jpg

... Sun Dance. Svět není dokonalý: jméno umělce nebylo pod námrazou na informační ceduli k přečtení

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00