Zachraňte svůj rukopis

neděle 1. duben 2012 04:00

• Odborníci bijí na poplach. Stále více lidí používá pro psaní klávesnici. A stále více lidí píše rukou k nepřečtení. Ztrácejí rukopis.

Aktivisté kampaně No Scribble (Žádné čmáranice), která se v minulých dnech zformovala  na Západě - v  Rose Hillu v regionu Ore Mountains, si kladou za cíl zlepšení v oblasti písemného projevu. Své jistě mohou udělat školy, ale co s dospělými, kteří odložili plnicí pera a usedli ke klávesnici PC?

 

Stačí málo. Zamyslet se nad svým rukopisem a alespoň v minimu psaného projevu, které nám ještě zbývá (třeba pohlednice, blahopřání apod.) se zaměřit na pečlivost a pokusit se o renesanci toho, co bychom mohli nazvat individuálním krasopisem.

 

LS-forbes1.jpg

... autor blogu, podporovatel kampaně No Scribble, na titulní straně zvláštního vydání časopisu Forbes.  V ruce drží luxusní plnicí pero  symbolizující poselství, že ohroženi škrabopisem jsou i bohatí a jejich potomci. Přitom úhledné písmo patřilo kdysi k přednostem osobností z kategorie VIP.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00