Začala Champions League. V Asii. S českou účastí

středa 7. březen 2012 21:21

• V tomto týdnu odstartovala skupinová fáze asijské Ligy mistrů. Zapojeno je do ní  32 týmů (včetně tří z Austrálie), přičemž naši pozornost věnujeme dvěma saúdským. Těm, jejichž trenéry jsou Češi.

Výsledky jejich svěřenců už sledujeme na blogu Pohledy a postřehy v rámci nejvyšší saúdské fotbalové ligy. Řeč je o klubech Al Ahli z Džiddy a Al Hilal z Rijádu. První vede Karel Jarolím, druhý Ivan Hašek.

 

Al Ahli byl zařazen do skupiny C. Jeho soupeři jsou íránský Sepahan Isfahán, katarský Lekhwija SC Dauhá a Al Nasr Dubaj ze Spojených emirátů.

 

Al Hilal hraje ve skupině D. Soupeře má ze stejných zemí. Persepolis FC Teherán (Írán), Al Gharafa SC Dauhá (Katar) a Al Šabab Dubaj (Emiráty).

 

Úspěšnější vstup do LM měli Haškovi svěřenci. Doma hostili Persepolis a za remízu 1:1 vyzískali alespoň bod. Celek Karla Jarolíma dopadl hůře. Prohrál v Dauhá s klubem Lekhwija 0:1.

 

Příští zápasy:

21/03/2012

Al Ahli vs Sepahan

Al Gharafa – vs Al Hilal

 

Do té doby čekají oba celky a jejich české trenéry povinnosti v nejvyšší domácí soutěži. Už příští pondělí 12. března. Výsledky nebudou na těchto stránkách chybět.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00