Sinaj: Dopadlo to dobře ...

čtvrtek 22. březen 2012 14:10

Kdo z českých turistů v Egyptě si všímá nápisů na autobusech? Travel Ways rozváží klienty z letiště do hotelů a zpět. Tento stojí časně ráno před budovou aeroportu v Hurghadě.
Foto: Autor blogu

• Jsme jen trochu v šoku.

Bylo jen otázkou času, kdy beduíni na Sinaji zajmou někoho z ČR. Situace je tam z tohoto hlediska nevyzpytelná, pouštní a současně horský poloostrov je obtížně uhlídatelný. Tentokrát ještě nešlo o turisty, ale o jejich česko-egyptskou průvodkyni.

 

O jejím případu zeširoka referují česká internetová média, opakovat jej tedy netřeba.

 

Snad jen poznámku. Banální výlet, jakých se na Sinaji koná bezpočet. V zemi původu klientů, tedy v ČR, ovšem představuje další hřebíček do rakve záujmu o tuto destinaci. Přibude lidí, kteří při rozhodování kam, odvětí : do Egypta (už) ne. A když ano, tak na Sinaj (už) ne.

 

Lze se jim divit?

 

Společnost bude i po nejnovějším incidentu rozdělena na dva tábory. První skupinu představují lidé s postojem výše uvedeným, druzí to přejdou mávnutím ruky – jako že se dělá z komára dromedár.

 

Co ale budou po dnešku říkat zájemcům pracovnice CK Exim Tours, která je partnerskou organizací Travel Ways, u níž zajatá a následně propuštěná průvodkyně pracovala?

 

Díky tomuto a podobným příběhům z minulých týdnů je pro ně stále obtížnější lákat Čechy na Sinaj, řekl bych. Zabere snížená cena, nebo všichni zamíříme do Hurghady, Makadi, Safagy či Marsy Alam na africkém břehu Rudého moře?

 

Jaký je váš názor na dovolenou v Egyptě těchto dnů?

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00