Saúdská profiliga: Po předposledním kole

neděle 8. duben 2012 23:42

• Jisté je jedno. Ačkoli rijádský klub Al Hilal poté, co se na začátku února stal jeho koučem Ivan Hašek neprohrál, mistrovský titul z loňského roku neobhájí. Může být v nejlepším případě druhý.

Ovšem v tom mu může zabránit výborná forma celku Al Ahli z rudomořské Džiddy. Ten je veden dalším Čechem – Karlem Jarolímem. V současné době je v tabulce Saúdské profesionální ligy (SPL) druhý.

 

Pro nás důležité zápasy 25. kola nejvyšší ligy saúdské monarchie, které je kolem předposledním, se hrály v neděli 8. dubna 2012. Vedoucí Al Šabab Rijád porazil doma Al Ansar z Medíny 3:0 a pojistil si vedení v tabulce. Jarolímovo Al Ahli vyhrálo na hřišti Al Raedu v Burajdě vysoko 5:1.

 

Nezaostali ani haškovci. Hráli také venku a z Nadžranu na jihu království přivezli tři body za výhru 2:0.

 

Můžeme shrnout:

Al Šabab – Al Ansar … 3:0

Al Raed – Al Ahli … 1:5

Nadžran – Al Hilal … 0:2

 

Jak vypadá čelo tabulky po 25 kolech:

  1. Al Šabab … 63 bodů

  2. Al Ahli … 61 bodů

  3. Al Hilal … 59 bodů

 

Na čtvrtré příčce se nachází Al Ittifak z Dammamu, který má 43 bodů a jeden zápas k dobru.

 

Závěrečné kolo bude mimořádně atraktivní. Především: utká se první s druhým. Pokud celek Al Ahli porazí Al Šabab, stane se mistrem ligy. A o to Karel Jarolím hraje především. Druhým důvodem, proč poslední kolo SPL sledovat se zvýšeným zájmem, je nevyhlášená (sportovní) válka mezi oběma českými trenéry. Vítězství Al Hilalu nad Al Ittifakem a současně prohra Al Ahli s Al Šababem by znamenala, že si oba týmy vedené trenéry z ČR prohodí pozice.

 

Ale – nepředbíhejme. Závěrečné kolo je na programu v sobotu 14. dubna 2012. Přesněji ty zápasy, které nás zajímají.

 

Kdo tedy s kým:

14/04/2012

Al Hilal Rijád – Al Ittifak Dammam

Al Ahli Džidda – Al Šabab Rijád

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00