Basket: Final 4 dvou balkánských soutěží v Izraeli

středa 18. duben 2012 10:32

• V příštích dnech postupně vyvrcholí dvě regionální balkánské basketbalové soutěže. Pozoruhodné jsou tím, že se jich zúčastnily také tři izraelské kluby, které si vedly mimořádně zdatně. A že finálové fáze budou hostit izraelské palubovky.

Pro Maccabi Tel Aviv je úspěch v Adriatické lize ovšem slabou náplastí, neboť 5. dubna byl vyřazen ve čtvrtfinále mnohem prestižnější Euroligy. Jeho exekutorem se stal Panathinaikos Atény. Telavivský velkoklub prohrál 2:3 na zápasy.

 

ADRIATICKÁ liga

Adriatickou ligou prošel celek Maccabi jako nůž máslem a do Final Four (tj. mezi nejlepší čtyři) postoupil z prvního místa.

 

Final Four bude hostit Jad Eliahu Aréna v Tel Avivu v závěru dubna. Zde je kompletní program:

 

Semifinále 1 – 28/04/2012

Maccabi Tel Aviv – Budućnost VOLI Podgorica, Černá Hora

 

Semifinále 2 – 28/04/2012

Cedevita Záhřeb, Chorvatsko – Partizan Bělwehrad, Srbsko

 

Vítězové obou semifinálových utkání se setkají v závěrečném finále, které je na pořadu v pondělí 30. dubna 2012.

 

BALKÁNSKÁ liga

V druhé regionální soutěži, Balkánské lize, se představily dva kluby z Izraele. Hapoel Tel Aviv a Hapoel Gilboa/Galil ze severu země. Druhý jmenovaný celek bude také hostitelem Final Four – ve své hale v osadě Gan Ner (jihozápadně od Galilejského jezera).

 

Hrálo se ve dvou základních skupinách. Klub Gilboa/Galil vyhrál skupinu A a do Final Four postoupil přímo. Tým Hapoel Tel Aviv skončil ve skupině B na druhé příčce a do Final Four se musel kvalifikovat, a to účastí ve čtvrtfinále. V této fázi změřil síly s bulharským Rilski Sportist Samokov. Vyhrál s ním na zápasy 2:1 a i on tak figuruje mezi nejlepšími čtyřmi.

 

Program zápasů Final Four Balkánské ligy v Gan Neru:

 

Semifinále 1 – 21/04/2012

BC Levski Sofie, Bulharsko – KK Feni Industries Kavadarci, Makedonie

 

Semifinále 2 – 21/04/2012

Hapoel Gilboa/Galil – Hapoel Tel Aviv

 

Vítězové obou semifinálových utkání se setkají v závěrečném finále, které je na pořadu v pondělí 23. dubna 2012.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00