Kouč Jarolím stále o krok před koučem Haškem

pátek 20. duben 2012 07:55

• Je tomu tak v nejvyšší fotbalové lize saúdské monarchie a po poslední sérii zápasů rovněž v Lize mistrů asijského kontinentu.

Ta se, jak známo, nachází ve skupinové fázi, na rozdíl od Evropy, kde se už hrají semifinálové zápasy. Když jsem o ní, tedy o asijské Champions League, referoval naposledy, byly oba kluby vedené českými trenéry na druhém místě svých skupin.

 

Jmenovitě Al Ahli Džidda (Karel Jarolím) na druhém místě skupiny C a Al Hilal Rijád na téže příčce ve skupině D. Obě jsou postupové, ale co naplat, boje ve skupinách ještě neskončily a první pozice je v každém případě jistější.

 

Po zápasech z tohoto týdne se situace mírně změnila.

 

Nejprve v úterý sedmáctého (dubna 2012) porazil Al Hilal dubajský Al Šabab 2:1. Nikam se neposunul, pouze si upevnil pozici na druhé příčce, jak ukazuje aktuální pořadí ve skupině D.

 

1. Persepolis Teherán … 8 bodů

2. Al Hilal Rijád … 6

3. Al Gharafa Dauhá … 3

4. Al Šabab Dubaj … 2

 

 

Ve středu osmnáctého hrálo Al Ahli s dubajským Al Nasrem. Zvítězilo s přehledem 3:1 a Jarolímův tým se díky lepšímu skóre posunul do  čela tabulky skupiny C.

 

1. Al Ahli Džidda … 7 bodů … rozdíl ve skóre +2

2. Sepahan Isfahán … 7 … +1

3. Lekhwija Dauhá … 6

4. Al Nasr Dubaj … 3

 

Protože do konce skupinové části Ligy mistrů zbývají dva květnové zápasy, začíná jít do tuhého. Jistého nemá nikdo nic, a proto je takřka životní nutností hrát na vítězství.

 

Program předposledních zápasů:

 

01/05/2012

Al Ahli – Lekhwija

Persepolis – Al Hilal

 

Pokud Jarolímovo Al Ahli zvítězí, postoupí do vyřazovací fáze ligy. Totéž platí o Al Hilalu, celku Ivana Haška. V případě porážky obou týmů by nemusel postoupit ani jeden z nich. Motivace je jasná, po prvomájové noci budeme vědět víc.

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00