Saúdská Arábie: Pohár krále/2

sobota 28. duben 2012 07:44

• V saúdském Poháru krále se schyluje k senzačnímu semifinále. V něm se o postup do závěrečného zápasu o tuto prestižní a bohatě dotovanou trofej střetnou dva týmy vedené českými trenéry.

Síly změří jarolímovci proti haškovcům.

 

Nejprve připomeňme čtvrtfinálové výsledky.

 

Dvaadvacátého dubna remizoval Al Hilal Rijád vedený Ivanem Haškem v Džiddě s tamním Al Ittihadem 2:2. O den později zdolalo Al Ahli Džidda, jehož koučem je Karel Jarolím, harmažský Al Fajsaly vysoko 5:1.

 

Ani v odvetách kluby trénované Čechy neprohrály. 26. dubna Al Hilal sice doma jen remizoval s Al Ittihadem 1:1, ale protože poměr branek vstřelených na hřišti soupeře vyzněl v jeho prospěch (2:1), byl to rijádský tým, kdo postoupil do semifinále I.

 

To Al Ahli bylo úspěšnější. Dvacátého sedmého dubna porazilo v  Harmahu Al Fajsaly 3:0 a se skvělým součtovým skóre 8:1 se stalo druhým účastníkem semifinále I. To má tak pikantní příchuť českého trenérského derby.

 

Karel Jarolím se v nejvyšší saúdské lize s Ivanem Haškem jako sportovním protivníkem setkat nestihl. Až nyní, v poháru.

 

Kdo je favoritem a tedy jeho potenciálním finalistou? V lize i v tomto poháru si zatím lépe vedlo Jarolímovo Al Ahli. Jenomže – míč je kulatý a fotbalová štěstěna vrtkavá. Vzpomeňme na druhý zápas semifinále letošního ročníku evropské Champions League mezi Barcelonou a Chelsea. Když Chelsea prohrávala v prvním poločase 0:2, mnozí nad ní zlomili hůl. A přece nakonec postoupila.

 

Zanechme proto spekulací a připomeňme si rozpis semifinále I:

 

První zápas/7. 5. 2012

Al Hilal – Al Ahli

 

Odveta/11. 5. 2012

Al Ahli – Al Hilal

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00