Asijská Liga mistrů: Jarolímovo Al Ahli postupuje

pátek 4. květen 2012 07:57

• Haškovu Al Hilalu zbývá už jen krůček.

Zatímco fotbalovou Ligu mistrů evropské unie UEFA čeká fenomenální finále Chelsea vs Bayern, Liga mistrů asijské konfederace se nachází ve fázi závěrečných bojů ve skupinách.

 

V nich bojují také dva saúdskoarabské celky vedené českými trenéry. Karel Jarolím má na starosti Al Ahli z Džiddy (zařazen do skupina C) a Ivan Hašek rijánský Al Hilal (skupina D).

 

Na prvního máje se hrály předposlední zápasy ve skupinách. Al Ahli porazilo doma katarskou Lekhwiji Dauhá 3:0 a zajistilo si postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů, jak napovídá pohed do aktuální tabulky:

 

  1. Al Ahli, Džidda, SA … 10 bodů … rozdíl ve skóre +5

  2. Sepahan Isfahán, Írán … taktéž 10 bodů, ale o gól horší skóre (+4)

Oba týmy si zajistily postup do osmifinále LM, poslední zápasy rozhodnou pouze o tom, z jakého místa v tabulce. Bez postupové šance je Lekhwija Dauhá na třetím místě (6 bodů) a samozřejmě i poslední Al Nasr Dubaj (3 body).

 

Situace ve skupině D je ještě otevřená, nicméně haškovci jsou na tom zatím ze všech čtyř týmů nejlépe. V nesnadném předposledním duelu přehráli 1. května teheránský Persepolis na jeho hřišti 1:0 a posunuli se do čela tabulky:

 

  1. Al Hilal Rijád, SA … 9 bodů

  2. Persepolis Teherán, Írán … 8

  3. Al Gharada Dauhá, Katar … 6

  4. Al Šabab Dubaj, Emiráty .. 2 body – bez šance na postup

 

V posledním zápase hrají Haškovi svěřenci doma. Mají dvě výhody: vlastní prostředí a papírově slabšího soupeře - Al Gharafu. K jistotě postupu stačí remíza, osmifinále by jim tedy nemělo uniknout.

 

Program posledního kola ve skupině D:

 

15/05/2012

Al Hilal – Al Gharafa

Al Šabab – Persepolis

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00